Problem z ustawieniem DMA, probowalem wiele

A wiec tak…

Nagrywarka nagrywa mi bardzo wolno wiec wyczytalem gdzies w internecie ze to wina ustawien DMA…

no i faktycznie gdy wchodze we wlasciwosci kontrolera pomocniczego IDE to tryb transferu jest na PIO4 chociaz moja nagrywara (NEC ND-4550A) obslugije UDMA2… Przeczytalem porady ze nalezy odinstalowac pomocniczy kontroler, zresetowac kompa i bedzie gralo spowrotem na UDMA2:) Tak wiec zrobilem no i chwilke po restarcie gdy wykrylo mi pomocniczy kontroler, nagrywarke czyli naped przez chwilke faktycznie w ustawieniach zostaje ten DMA ale po chwili wyskakuje okienko ze Winda zainstalowala nowe sterowniki i wogole takie pierdoly i musi kompa resetnac… (juz wtedy gdy sprawdzam w wlasciwosciach znowu jest PIO4), resetuje kompa a tu znowu PIO4… Probowalem nawet w BIOSIE ustawic zamiast auto to UDMA2 ale to nic nie dalo bo winda sie uparla na ten PIO4… Uzywam Windy XP sp2

Pyt.

JAK MAM SOBIE Z TYM PORADZIC?

JAK USTAWIC TEN DMA?

Sprawdź najpierw taśmę od nagrywarki, może któraś żyła przełamana. A jak ustawiałeś w biosie to czy zapisałeś zmiany?

Też myslalem ze to wina taśmy wiec wstawilem nowa, dalej myslalem ze to wina tasmy wiec kupilem nowiusienka z balty (okragla, sympatyczna). W BIOSIE zmiany zapisane bankowo ale i to nic nie dalo…

Bardziej koncentrowalbym sie tutaj na bledach wynikajacych z ustawien systemowych itp… moze windzie cos odwala… formatowalem hdd ale dalej jest ten sam problem…

Próbowałeś na innym kontrolerze? Może uszkodzony. A zworka w nagrywarce na 'master"? Może na tym samym kontrolerze masz jeszcze drugą nagrywarkę , wolniejszą?

A sterowniki do płyty głównej wgrane,szczególnie do IDE.

Uaktualnij firmware napędu do najnowszego.

Spróbuj tak:

  • bios ustawienia auto,może masz tryb UDMA wyłączony - sprawdź.

  • II kanał IDE sama nagrywara na taśmie ,zworka na niej na Master i wpięta na ostatniej wtyczce taśmy.

Mam tak

Primary slave:

WD 200GB - Master

Secondary slave:

Nec ND-4550A - Master

Tasmy obydwie podlaczone na ostatnio zlaczke…

Firmware uaktualniony do najnowszej wersji jaka znalazlem 1.08 (a mialem standardowo 1.06)

W BIOSIE mam AUTO… ale jak mialem recznie ust dla nagrywarki UDMA2 to tez nie szlo… wylaczone tzn?

A próbowałes tą nagrywarkę podłączyć na innym kompie? Jak to samo znaczy wina nagrywarki, jak dobrze trzeba dalej w kompie szukać.

tak, podlaczalem ja na innym kompie i smigala na testach szybciej niz powinna… test ustawilem na x8 a szlo x11 i wogole dvd-r nagrywalo normalniutko!

Może kontroler uszkodzony? A podłącz razem z dyskiem jako “slave”.

probowalem ale tez nic… a jak podlaczam do senondary hdd to tez widzi tylko tryb PIO…

taśme sygnałową masz 80 czy 40 zyłową :?:

80

To coś masz namieszane w ustawieniu napędów,systemie,albo kontroler IDE uszkodzony,sprawdź wszystko, pamiętaj o sterach do płyty głównej.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

czy zainstalowałeś wszystkie stery do Mobo :?: podłącz dysk jako Master/Slave

no to wlasnie moze “COS” mam… tylko co? z podlaczeniem nagrywarki problemu nie mam… i w BIOSie mi widzi UDMA!

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 12:39

nikt nie jest w stanie mi pomoc?