Liverbox zawieszanie

mam taki problem otóż mam zainstalowany modem liveboxa bezprzewodowo i niewiem czemy po jakiejś godzinie może krócej komputer mi się zawiesz jak sobie z tym poradzić ?? a i jeszcze jedno kiedy mam zainstalowanego liveboxa to emulek ma zasłonięte oczy dlaczego ??

Dlatego, że nie przepuściłeś portów z których korzysta emule przez router…

Tez tak miałem. Odinstaluj aplikacje dostepową TP i połacz się przez karte sieciową jaśli masz takową możliwość.

napisz jak to zrobić

mam taki sam problem ale z aureusem. Jak przpuścić te porty

Złączono Posta : 27.10.2006 (Pią) 17:14

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 3c6a6d0593

bzdura … nie znasz się to się nie wypowiadaj bo wprowadzasz ludzi w błąd …

tu masz rozwiązanie problemu :

Musisz przekierowac porty na livebox'ie. Otworz strone konfiguracyjna i przejdz na zakladke LAN, tam mozesz wszystko ustawic odpowiednio.


EDIT: Sprobuj w ten sposob: Otwierasz strone modemu (wpisujac w pasku adresu w przegladarce 192.168.1.1 - uzytkownik i haslo: admin), przechodzisz na zakladke "serwery LAN", tworzysz dwie reguly - dla TCP i dla UDP. Nazwa dowolna, dostep wlaczony, dla TCP porty od 4662 do 4662 (emule wyswietla numery portow, standardowo dla TCP jest port 4662, a dla UDP 4672, chyba, ze w Twoim przypadku zakres tych portow jest wiekszy, wtedy wpisujesz pierwszy i ostatni port z danego zakresu) i lokalny adres Twojego komputera, ktory wpisujesz sobie tez we wlasciwosciach protokolu TCP/IP (np. 192.168.1.10 - panel sterowania->polaczenia sieciowe->wlasciwosci polaczenia lokalnego->zakladka ogolne->wlasciwosci TCP/IP->uzyj nastepujacego adresu IP). Dla UDP to samo, tylko porty np. od 4672 do 4672. Powinno smigac. :wink:

dzieki aero!! w morde działa. Mam NAT test …OK. Teraz jeszcze zostalo DHT za firewallem. co to jest?

P.S. sorki, że tak sie przykleilem do tematu ni z gruchy ni z piertuchy, ale zmagam się z tym problemem od kilku godzin i nie moge znaleźć nigdzie odpowiedzi. Dopiero tutaj :slight_smile:

No to jeszcze jakbyś mógł szepnąć coś na temat tego DHT :smiley:

Mam azorka 2.4 i w LB przekierowane porty 16889 na tcp i udp, i działa bez problemu. Początkowo też twierdził że jest za firewalem, ale po restarcie ruszył bez problemu. Na tym samym porcie działa również BitComet i UTorrent (oczywiście nie wszystko na raz) i nie ma żadnych problemów. Sprawdz ustawienia firewalla, bo tam może leżeć problem.

ok. wielkie dzięks. Skąd bierzesz te mądrości? :slight_smile:

ze swojego doświadczenia z liveboxem :wink: i z google :stuck_out_tongue:

Nie taka znowu bzdura. Mam liveboxa od 5 miesięcy. Jeden komputer połączyłem bezprzewodowo a drugi przez USB. I o dziwo jeden komputer jak i drugi ciągle sie zawieszał z tym że ten połączony bezprzewodowo gubił zasieg. Odleglość od liveboxa wynosiła ok 10 m . Przegadałem z facetem z neostrady ( 0800 102 102) ponad pótorej godziny i nie był w stanie mi pomóc. Dopiero odinstalowanie ich aplikacji dostepowej i podłaczeniu kompa przez port ethernowy rozwiązał problem z wieszaniem się kompa. Nie dziwne że ten sam problem występował na dwoch kompach??

to nie ma różnicy czy masz podłączenie wifi, usb czy ethenet , jak nie instalujesz aplikacji dostępowej neo, tworzysz połączenie wifi po zainstalowaniu sterów do adaptera wifi i wszytsko ci śmiga

a jak to nie zainstalować aplikacji dostępowej neo ?? może mi ktoś to wytłumaczyć

instalujesz same stery do adaptera wifi i ustalasz połączenie wifi ręcznie :wink:

jak podłączasz modem liveboxa przez ethenet to nie instalujesz nic, tylko podłączasz kabel ethenet do sieciówki i liveboxa, i neta masz :slight_smile:

Aero zrobiłem tak jak kazałeś i nie przechodzi mi testu NAT. W Azureusie port w konfiguracji mam ustawiony na 6881, więc w liveboxie TCP ustawiłem od 6881 do 6881 a UDP od 6881 do 6889. Zastanawiam się też nad tym adresem lokalnym - to ten zaczynający się od 8xxxx czy od 19xxxxx? Wiem że to banalne pytanie ale jestem kompletnie zielony.

@Edit

Zmieniłem port na 54500 i teraz przy tescie wychodzi mi następujący błąd:

A wtedy na 6881:

Powiem jeszcze że jak ustawie adres lokalny TCP/IP np. na ten 192.168.1.10 to nie mogę się połączyć z internetem.

@Edit II

Hurra! Udało się :slight_smile: zmieniłem porty TCP na 49152 a UDP na 49152–65534 a w adresie lokalnym przy konfiguracji serwery Lan w liveboxie wpisałem 192.168.1.10 co w rezultacie dało:

Dziękuje ci aero :stuck_out_tongue_winking_eye: