Azureus - problem NAT - livebox!

Wpisałem w szukaj NAT i wyskoczylo mi setki tematów z podobnym problemem ale… ( !!

Mianowicie do wczoraj miałem neo512 przez modem sagem i kabeł USB. Wczoraj zawitał do moich drzwi livebox i po podłączeniu okazało sie, że azureus sie rypnął. Do tej pory port w az. to 65535 i test NAT pokazywał, że wszystko jest OK!. Zapora windy - zakładka wyjątki - dadane dwa porty 65535 dla TCP i UDP.

A teraz jestem “za firewallem” i DHT. Jak do #$^% za firewallem jak są porty dodane do wyjątków!

Gdzieś czytałem, że livebox to taki router (?) i trza go skonfigurować ale nie wiem jak. Może ktoś miał już taki problem i może mi pomóc :slight_smile:

To ja pisałem, że to router bo tak jest. Niestety :lol: nie mam Liveboxa, aby Ci podać wszystko krok po kroku co i jak, ale dwa razy konfigurowałem Livebox-a u klientów firmy w której pracuję. Sprawdź sobie adres IP bramy (powinno być 192.168.0.1) i wpisz ten adres w przeglądarce, powinno pojawić Ci się menu konfiguracyjne routera (Liveboxa). Nazwę użytkownika i hasło masz zapisane w instrukcji (której ja kurde nie mam i muszę wszystko z pamięci - a skleroza postępuje :frowning: ). Opcje do przekierowywanie portu to “Forwarding” - coś takiego odszukaj i dopisz te Twoje dwa porty, a jak nie da rady to odszukaj opcję DMZ (demilitarized zone) lub podobnej np. Virtual DMZ i uaktywnij tą opcję z adresem IP swojego kompa. Wtedy zdeaktywujesz firewalla w Liveboxie i niech Cię Twój antywirus chroni :smiley:

nie ma tam nic takiego :frowning:

wszedłem do konfigu. Znalazłem to co mnie interesuje.

Jest tam zakładka zapora sieciowa --> NAT–>NAT wg. zasad–>i tam mogę dadć port. Ale nie wiem co tam wpisać!

Po wybraniu opcji przekieruj port do uzupełnienia 4 rubryki: 2 z nich to numery portów TCP i UDP ale 2 następne to: przekieruj adres od i przekieruj adres do. Od kogo i do kogo mam to przekierować?

Oto troche danych:

IP 192.168.1.25

brama domyślna 192.168.1.1

maska podsieci 255.255.255.0

serwery DNS : 192.168.1.1, 0.0.0.0

W polu od i do wpisalem i nr IP i brame domyślną i nic.

Azureus dalej pokazuje, że jestem za firewallem

Witam, jeśli jeszcze nie rozwiązałeś Swojego problemu to okazało się, że Aero ma Liveboxa (i się wcześniej nie pochwalił :smiley: ) i opisał w innym poście jak rozwiązać problem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=105246