Czyszczenie monitora LCD

Czym czyścić monitor LCD ? Pomijając drogie specjalistyczne płyny.

płyn do szyb ?

grrrrrrr dlaczego ludzie zadają takie :x pytania ?

Płyn do szyb na LCD ? Niezły pomysł :smiley: hahhaha

TaOs

no a dlaczego by nie ?

może być płyn do szyb , nawet sama woda …

generalnie każdy delikatny środek do czyszczenia !!

niemusi pisać na opakowaniu SPECJALNY PŁYN DO LCD

pozatym czym jest lcd ?

w większości szkłem … a płynem do szyb myje sie szkło więc …

miękka szmatka zwilżona ciepłą wodą i płyn do mycia naczyń “ludwik” :slight_smile:

bo nie wiem i nie chce uszkodzić sobie monitora, pryskojąc go czy tesz przecierając go czym popadnie.

Wystarczyło użyć opcji szukaj,było wiele razy na forum.

Ale macie zabawę chłopcy. Weź mokrą gąbke - tylko bardzo dobrze wyciśnietą i przetrzyj - nie trza żadnych płynów.

Jak chcecie zmyć powłokę antyrefleksyjną i antystatyczną używajcie płynów.

Niestety na pierwszy rzut oka wygląda to na szkło niestety szkłem nie jest i nieważne czy to jest LCD czy CRT. Sami się przekonacie jak powstanie rysa lub dziwny zmatowany ekran po płynie.

Oczywiście może ale nie musi zależy od ekranu.

W każdym supermarkiecie (czasem nawet w takim jak “Biedronaka” ) znajdzisz min. kilka produktów za kilka - kilkanaście złotych max. zestaw płyn + husteczki … po co pytasz ?

Jak byłem w serwisie, facet normalnym cilitem spryskał matrycę i przetarł szmatą jak szyby w syrence :slight_smile:

Zwróć uwagę na to, żeby płyny nie przyciągały kurzu, antystatyczne.

Płyn do mycia szyb może być na bazie alkoholu lub amoniaku. Panele LCD są pokryte nie szkłem tylko specjalnym polimerem (plastyk). Środek z płynu do szyb spowoduje zmatowienie tej powierzchni. Jak już było Cię stać na panel LCD to naprawdę nie oszczędzaj na środkach do ich czyszczenia. Patrz na takie, które mają certyfikaty. Nie opłaca się tutaj oszczędzać bo na tej oszczędności zniszczysz sobie LCDka za kilkaset złotych. Warto?

Ja bym tam już nigdy nic nie dał do naprawy.

http://www.allegro.pl/9190_srodki_czyszczace.html

http://www.allegro.pl/item137648248_e5_ … 100ml.html

Takie to strasznie drogie? Wystarczy do tego mięciutka szmatka bawełniana. I nie trzeba zamawiać przez Allegro (+7 zł za przesyłkę) bo w podobnych cenach można dostać w markecie.

Jakże śmieszne OT - kosz.