Mandriva2007-ocena,ile płyt,skąd pobrać?

Co sądzicie o tej dystrybucji?

Jest dobra? :shock:

Mandriva 2007 jest całkiem udana, w porównaniu do wczesniejszych wersji.

Jednak jest to dystrybucja nastawiona komercyjnie. Jesli jesteś początkujący , a nie chcesz kupowac wesji komercyjnej to musisz ją skonfigurować sam, tak jak na przykład niekomercyjne ubuntu (wgrać sterowniki, kodeki), więc w tym wypadku polecałbym typowo darmowe dystrybucje (ubuntu na przyklad) - skala trudności jest mniej wiecej taka sama, dobre wsparcie w internecie, dla chcącego nic trudnego :slight_smile:

Jeśli jednak chcesz mieć od razu wszystko gotowe i jeszcze pograć w windowsowe gry to kup power pack gold

Bedziesz zakładał co raz temat o kolejnej dystrybucji i pytał sie czy jest dobra? Czytaj troche forum, tematy przyklejone itp.

Uzywałem przez długi czas Mandrivy i byłem zadowolony. Solidna dystrybucja obsługujaca moje ukochane RPM’y. Przesiadłem się jednak na Ubuntu bo gdzieś się naczytałem, że szybsza, stabilniejsza. Prawda jest taka, że to wszystko ************ Pracuje mi się tak samo jak z Mandrivą czy wcześniej z Fedorą Core.

Mandriva jast łatwiejsza nawet od Windy, a co do stabilności i wydajności to jest z nią dokładnie tak samo jak w przypadku innych popularnych obenie dytrybucji. Polecam!

Skąd pobrać 2007 wersje?

Wystarczy tylko zassać cd1 ?

Mam procesor AMD athlon 1.61 ghz 1900+.

To jest chyba x86 . 32 bitowy.

http://www.mandriva.com/en/download/free

wybierz sobie serwer i pobieraj

nie wystarczy

pobierasz wersje i586

A jeśli pobiore tylko cd 1 to co będzie?

Nie wystarczy do zainstalowania cd1?

Jest tam wersja ‘‘mini’’ która ma 700mb.

Mogę tą wybrać?

w pewnym momencie instalator poprosi Cie o cd2 i bedziesz mial problem

mozesz wybrac mini tylko ze podczas instalacji bedziesz musial miec polaczenie z internetem i pobierac pakiety potrzebne do instalacji

a tu masz wersję na dvd mandriva 2007 :

ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/M … 2007.0/DVD

sphinx, chcę pobrać Mandrivę z tego linku co podałeś,ale to są 4 CD. Czemu? Na tej stronie pisze,że są trzy!

Zmień tytuł na konkretny informujący o problemie

sa 4 cd i tak tez pisze na stronie ktora podalem

http://www.mandriva.com/en/download/free

Tak sobie czytałem instrukcję instalacji na strefie mandrivy :o

Czyli mogę pobrać tylko 3 CD?

Właśnie kończę cd3. A jako,że mam słabe łącze to idzie to jak muł :x

Moim zdaniem mandriva 2007 to porażka ;( 2006 według mnie bije ją na głowe…wczoraj miałem mdv 2007 na dysku i kilka problemów było. Odrazu po odpaleniu rpmdrake wyskoczył błąd z jakimś nieznanym programem install a jak chciałem sciągnąć aktualizacje to jak kliknołem na jakąś pozycje to sie program zamykał:/ Jeśli już musi być mdv to 2006…a jak ubuntu to edgy eft:)

booba radzę uważać na słownictwo

Gwiazdki nie zmieniają tu sensu rzeczy

Zakryto cały wyraz

wejdz na strone czasopisma linux+ http://lpmagazine.org/pl/linuxplus/issues/12_2006.html i zamow sobie ta gazete z mandriva 2007 na 2 dvd;] :stuck_out_tongue:

Ja bardziej polecam Ubuntu 6,12 elokwentny emu. Miałem Mandrive 2006 Free i nie spodobała mi się bo była “goła” i jak wiem wersja 2007 Free też jest “goła”. “Ubrane” w różne stery, programy itp. są Mandrivy ale płatne. tzw. Powerpack.