Wolny start systemu

Witam. Mam taki problem: przy logowaniu się trzeba bardzo długo czekać, żeby komputer zaczął reagować. Przy starcie uruchamia się tylko avast! Antivirus, Gadu - gadu i Hace MMM (niewielki program do czyszczenia menu kontekstowego). Zrobiłem wszystko tak, jak było napisane w temacie Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP - opis krok po kroku, ale to za wiele nie pomogło. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane. Skanowałem system Ad-Aware SE Personal i avast! Antivirus - nic nie znalazło. Czy są jakieś skuteczne programy przyśpieszające start systemu? Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Może masz syf. Wklej logi.

Zainstaluj program

BootVis

Opis:

Oczyść Prefetch

Start -> Uruchom -> Prefetch i wywal zawartość tego katalogu.

Jeszcze ew. mozesz dać loga z HijackThis

Bootvis niedawno używałem (był w opisany temacie Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP) i nie pomógł zbyt wiele.

PS: W poprzednim poście zapomniałem dodać, że przy starcie systemu uruchamia się jeszcze Hace MMM (niewielki program do czyszczenia menu kontekstowego). Jednak po jego instalacji system nie zwolnił.

A oto logi:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 19:58:08, on 06-11-24

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

d:\Programy\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe

d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

D:\Programy\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe

D:\Programy\HACE\Mmm\Mmm.exe

D:\Programy\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.onet.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Window Title = Microsoft Internet Explorer

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHlprObj Class - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\Programy\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] d:\Programy\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKCU\..\Run: [Gadu-Gadu] "D:\Programy\Gadu-Gadu\gg.exe" /tray

O4 - HKCU\..\Run: [Mmm] "d:\Programy\HACE\Mmm\Mmm.exe"

O8 - Extra context menu item: &Google Search - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmsearch.html

O8 - Extra context menu item: Backward &Links - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmbacklinks.html

O8 - Extra context menu item: Cac&hed Snapshot of Page - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmcache.html

O8 - Extra context menu item: Si&milar Pages - res://C:\WINDOWS\Downloaded Program Files\googlenav.dll/cmsimilar.html

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O16 - DPF: {6CB5E471-C305-11D3-99A8-000086395495} (Google Activate) - http://toolbar1.google.com/data/pl/big/1.1.62-big/GoogleNav.cab

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - Unknown owner - d:\Programy\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - Unknown owner - d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - Unknown owner - d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: avast! Web Scanner - Unknown owner - d:\Programy\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe" /service (file missing)

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\CyberLink\Shared Files\RichVideo.exe

Sfixuj ten wpis

Wg. mnie to log masz czysty ale poczekaj na kogoś innewgo bo na logach się za bardzo nie znam… a usuługi zbędne powyłączane? Widzę, że autostart masz wmiarę czysty więc progsy nie powinny zwalniać startu systemu…Teraz to ja już sam nie wiem…Ale czy te wolne ładowanie jest już po tym jak przelecą te niebieski kwadraciki pod logo Xp, czy kiedy jest ekran logowanie?

Złączono Posta : 24.11.2006 (Pią) 20:33

Czytaj dokłądnie hazovski.

Nie zwolnił czy nie przyśpieszył to zasadnicza różnica.

Urzyj narządzia ATF CLEANER Może masz pozypachane po brzegi tempy

:arrow: http://www.idg.pl/ftp/pc_9705/ATF.Cleaner…html

Złączono Posta : 24.11.2006 (Pią) 20:39

Zgadza się no fakt, ale ten wpis podałem do fixu bo nie jest on niezbędny do szybkiego działania komputera

kosior6 System zwalnia po pojawieniu się napisu Zapraszamy. Na początku uruchamia się avast! Antivirus. Kiedy chcę wejść w jakiś folder to i tak muszę czekać, aż GG się połączy (a może to jest wina tego radia w GG :-? )

Sprawdz stopien defragmentacji dysku i rejestru

Jak?

start > wszystkie progsy > akcesoria > narzędzia systemowe > defragmentator > zaznacz partycje systemową > analizuj > a najlepiej zrób defragmentacje

Defragmentacje dysku możesz od biedy wykonać narzędziem windowsa Panel sterownia -> Wydajność i konserwacja i tam jest opcja Rozmieść elementy na dysku twardym, tak aby programy uruchamiały się szybciej. Jednak znacznie lepiej to zadanie wykona któryś z dedykowanych programów np Diskeeper, Perfect Disk czy O&O. Są to programy komercyjne ale sieci znajdziesz ich wersje darmowe (starsze) lub triale. Defragmentacja jest czynnością bezpieczną i napewno niczego nie stracisz z dysku lecz warto przed jej rozpoczęciem przeszukać dysk w poszukiwaniu błędów (prawy przycisk na ikonie dysku -> właściwości -> zakładka narzędzia -> sprawdzanie błędów) Jeśli chodzi o rejestr to materia jest troszkę bardziej delikatna. Uszkodzenie rejestru może uniemożliwić poprawną pracę systemu. Tutaj trzeba być ostrożnym w doborze programów. Z doradzaniem bedę tym razem ostrożny. Osobiście do zamiatania rejestru używam połączenia dwóch komercyjnych niestety programów TuneUp i jv Power Tools 2006. Oba się bardzo dobrze uzupełniają jeśli chodzi o przeczyszczenie błędnych wpisów i za pomocą obu możesz dokonać defragmentacji rejestru. Dostępne są ich wersje 30 dniowe. Jeśli chodzi o narzędzia darmowe proponuję zapytać na forum bo nie mam dobrego rozeznania a nie chce doradzić źle. Dobrze jest aby czynności defragmentacji stały się nawykiem (a jeszcze lepiej zaplanowanym zadaniem :wink: ) a nie czynnością tylko czasami…

Dzięki :slight_smile: Defragmentacja trochę pomogła :slight_smile:

start-> uruchom-> defrag C: -b

Sprawdź:

:arrow: odłącz internet, po przez odłączenie kabla od Modemu bądź karty sieciowej.

:arrow: podgląd zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

No tak, ale w czym to ma mi pomóc?

odbudowuje plik layout.ini a co za tym idzie przyspiesza uruchamianie programów.

odłączenie kabla sieciowego spowoduje zatrzymanie pracy internetu, a podczas uruchamiania systemu internet i jego działanie ma wpływ na działanie systemu, a to chociaż by na przydzielenie IP, Bramy, Maski podsieci etc.

tego myślę że już nie trzeba tłumaczyć :wink: