Administracja Windows XP

U mnie w szkole każdy ma swoje konto i się na nie loguje używając komputera w związku z czym ciekawi mnie administracja systemem.

chodzi mi o to czy w Windows XP jest wbudowane jakieś narzędzie, że można dla każdego programu oddzielnie ustanowić czy ma on być dostępny tylko dla administratora czy także dla zwykłego użytkownika ?

Bo każdy po zalogowaniu się na swoje konto ma standardowo takie same programy więc ciekawi mnie jak to administrator ustawił ? Gdzie ustawił ?

ogólnie możesz nadawać prawa do programów :wink: nie licząc że konto z ograniczeniami zrobić można

:wink:

no dobrze ale gdzie moge nadawac prawa do programow ??

xp.gif

na każdyym katalogu to bedziesz miał zakładke Zabezpieczenia pod warunkiem ze partycje NTFS :wink:

ale gdzie ty masz na powyższym screenie wybór jakie programy będą mieć zwykli użytkownicy a jakie nie ?

w chodzisz na dysk wybierasz program files wchodzisz do katalogu gdzie programy klikasz na program który chcesz nalozyć prawa np. odebrać żeby nie mógł uruchomic i w tym okienku masz odpowiednie pozycje w zakładce zabezpieczenia :slight_smile:

Dodam jeszcze, że w systemie Windows XP Home Edition aby dostać się do tej zakładki należy uruchomić komputer przez Tryb Awaryjny, a w Windows XP Professional należy w dowolnym folderze wejść do menu Narzędzia -> Opcje folderów i na zakładce “Widok” odznaczyć pole “Użyj prostego udostępniania plików” :slight_smile:

mam windows xp professional, wchodzę do dysku C potem do program files, podświetlam katalog jakiegoś programu, wchodzę w jego właściwości i mam tylko zakłądki: ogólne, udostępnianie, dostosowywanie - nie ma żadnych zabezpieczeń - co zrobić ?

chomikos

no to zrób to co napisał Arek F. , czyli

“w Windows XP Professional należy w dowolnym folderze wejść do menu Narzędzia -> Opcje folderów i na zakładce “Widok” odznaczyć pole “Użyj prostego udostępniania plików””

no to klikam na folder danego programu prawym przyciskiem myszy i nie ma w tym menu rozwijalnym żadnej opcji “narzędzia” - są “właściwości” - a może to gdzie indziej patrzeć - pomóżcie ???

można to odblokwać bez problemów i normalnie mieć :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 11:51

no a masz system partycji NTFS

Sławny artykuł o którym Microsoft nawet sie nie wypowiedział. Zablokowali i myśleli ze ludzie takie głupie są. ;]

oczywiscie ze mam NTFS

Złączono Posta : 26.11.2006 (Nie) 15:26

no więc co mam zrobić ?