Problemy ze spamerami

Ostatnio zauważyłem pełno tematów zakładanych przez amerykanów/anglików, reklamujące kasyna, fora itp. Czy nie da się czegoś na to poradzić??

Są to niestety BOTY a nie “realni” userzy.

Staramy się z tym walczyć na bieżąco ale niestety nie jest to taki proste jakby się mogło wydawac.

sdar czy takei boty dostają bany czy tylko warny? Jak staracie się z nimi walczyć?

Jak widzisz znikają po czasie :wink:

Używam programu pocztowego Outlook Express i jest to dla mnie stosunkowo proste. Większość mojej korespondencji jest w domenie .pl wystarczyło zatem pozostałą korespondencję usunąć do kosza. Zbudowałem następującą regułę: Narzedzia–>Reguły wiadomości—>Poczta.

Kiedy w polu Od zawiera „.com” lub „.net” lub „.biz” lub „org” lub „.uk” lub „.ru” 

    lub Kiedy w polu Do zawiera „unlisted-recipients” 

Przenieś ją do Elementy usunięte

Można oczywiście od razu wszystko usuwać ale na wszelki wypadek daję do kosza i potem przeglądam czy czasami nie ma jakiejś istotnej wiadomości. Regułę można sobie zmodyfikować według wlasnego uznania.

floyd bardzo dużo korzysta z gmaila a on ma domene .com więc niezbyt

Dlatego napisałem, że można sobie modyfikować według własnych potrzeb. Ja np. nie prowadzę zbyt dużej korespondencji z USA, a poza tym przenoszę do kosza gdzie przed ostatecznym usunięciem przeglądam. Przedstawiłem tylko własne rozwiązanie i mnie ono odpowiada, apoz tym cieszę się, że nie mam poczty w domenie .com bo stamtąd najwięcej spamu(blokowanie nadawców nic nie daje bo to automaty).

floyd a co z osobami piszącymi z zagranicy ?

Mamy liczne grono polonusów a nawet userów z nie polskim obywatelstwem .

I co w takim przypadku ??

Nie twierdziłem, że jest to lekarstwo w każdym przypadku ale chyba nie każdy Polak prowadzi tak ożywioną korespondencje z zagranicą. Pozostaje w takim przypadku starać się nie udostępniać swego adresu gdzie się tylko da, a ci do których piszemy też powinni uważać. Wystarczy, że nasz adresik jeden raz dostanie się do jakiejś tam bazy i już nam spam leci setkami. Ja mam kilka adresów i chyba nie jestem wyjątkiem. Jeden ogólnie dostępny(choćby rejestrowanie się tu i tam, wszędzie przecież żądają adresu) i tam właśnie bywa najwięcej spamu(ostatnio do setki dziennie) i adresy czysto osobiste które używam tylko do adresatów pewnych i tam właściwie spamu brak.

Idealnego lekarstwa jak wiadomo nie ma, a na każde zabezpieczenie znajduje się sposób jego obejścia.

A czy temat dotyczy spamu na poczcie czy bootów na forum ??

To chyba oczywiste, że miałem na myśli bazy tworzone przez spamerów, a jak je tworzą to już ich słodka tajemnica.

Syptam sie jeszcze raz co to ma do spamu na forum ?

Zwykle boty nie przejmują się jakimśtam ostrzeżeniem. :lol:

Kasujemy konta. Poszło już ok 400 kont

Lepiej zapobiegać niż leczyć… przynajmniej do czasu nowego forum można użyć najprostszego na świecie rozwiązania - tokena. Zaimplementowanie go zajmuje mniej czasu, niż uganianie się za spam-botami.

Token przecież jest.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/564 … dedf6.html

Faktycznie…

Mój błąd, dawno nie sprawdzałem. Przepraszam.

Widać to nie wystarcza…

W nowej wersji forum (tej już się nie opłaca przerabiać) można użyć trudny do rozgryzienia dla botów, a dla ludzi przyjazny token:

http://www.kacka.pl/porada,52.html