Czy da sie podkrecic ta karte i czy to ma sens?GF 7900GS

Jestem posiadaczek karty GeForce Glaxy 7900GS Zalman 1,2ns 256mb/256bit no i nic przy niej nie kreciłem.temp wynosi 53*C no i mam pytanie czy opłaca ją sie podkrecic jak tak to o ile?

spotkałem się z problemem,że producent wydał rewizję

biosu z mniejszymi taktowaniami-wniosek

-w dzisiejszych czasach opłacalność kręcenia wyżej

stoi pod znakiem zapytania

-producent niejednokrotnie zawyża taktowanie by móc sprzedać

swój produkt

lecz pokuszenie też ma swą moc-i każda mądrość może być złudna

…!

własnie dzisiaj kupiłem taką sama karte i tez sie zastanawiam czy ją podkrecic??

Kręćcie, zawsze coś da. O ile? O tyle przy ilu nie pokaża się artefakty (przy pamięciach), lub nie zawiesi się system (dla GPU).

a posiada ktos tą karte co ja i ją kręcił?? bo ona ma 540mhz/750mhz a temp mojej kart wynosi 51*C

oj kurna każda kręci się inaczej, jedna poleci 30mhz więcej na rdzeniu inna na pamięciach więcej…

Zależne: mobo, zasiłka, temp…

A narazie jak wam wystarcza ta wydajność w danej rozdzielczości to nie kręć, jak już Ci będzie brakowało fps’ów to dopiero kręćcie…

Ja od razu bym kręcił :slight_smile:

PS. W tej karcie można zrobić chyba Vmoda na memki i GPU :smiley:

Cos dziwnego jest z temperaturą tej karty. U mnie czasem w “spoczynku” ma aż 58 stopni :oops:

ja mam w spoczynku max 50*C

Zadbaj o lepszą cyrkulacje powietrza w budzie.

albo jakieś dodatkowe chłodzenie do karty.

moim zdaniem jak Ci gry chodzą dobrze i nie masz zadnych problemów karty bo to nie ma sensu od razu byś musiał chłodzenie wymieniać a efektów BóG wie jakich nie zobacysz

e to ja tam dam sobie spokój narazie z kręceniem. bo gierki mi na tym sprzęcie co mam w podpisie narazie na maxa chodzą na rozdziałce 1280x1024. :slight_smile: :slight_smile:

i masz racje nie ma co podkręcac jak wszystko jest ok ,a często przy podkręcaniu więcej problemów niz efektów a to sie kompa zaiwesza jakies artefakty w grach i hu* wie co jescze ??