Niski transfer przy pobieraniu plików z Vortalu

Gdy pobieram jakikolwiek plik z Vortalu pobiera mi prędkością około 20 kB/s. A mam Neostradę 512 kB/s. Gdy pobieram z innych stron wszystko jest dobrze. :slight_smile: Czy na Voretal są nałozone jakieś limity prędkości?

najwidoczniej tak :stuck_out_tongue:

Lub jakieś problemy z łączem …

Do tej pory nigdy tak nie było :stuck_out_tongue:

L337 Crew czy też masz taki problem?

dokładnie .

Na moim łączu 2x 1Mbit/s wyciąga leeedwo 20KB/s ;/

(ściągałem bootvis’a bezpośrednio z serweru dobreprogramy.pl ;] )

O czym Ty piszesz…przed momentem nawet nie zauważyłem kiedy to maleństwo się ściągnęło…łącze Neo 6 mb…

Jeżeli mnóstwo osób zasysa program na tym samym serwerze to nic dziwnego, spróbójcie troche nadrobić transfer operą, całkiem nieźle radzi sobie z takimi programikami. :mrgreen:

jackye właśnie, że ściągam Operą i każdy program pobiera mi 20 kB/s. :frowning: :frowning:

ściągam właśnie w celach testowych to http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=1566&t=72 rozmiar 53 161 kB, transfer 222 kB/sek ± 10kB/sek, na moment spadł do 180 kB/sek

Złączono Posta : 10.12.2006 (Nie) 1:18

więc śmiem wnioskować, że coś po waszej stronie jest nie tak :wink:

A co dokładnie może być przyczyną?

P.S. Jak pobierem coś z innych stron to jest dobrze. :smiley:

no u mnie też ściąga tak jak powinno .

Tylko że jak widzisz - Ty swego posta pisałeś 4h 48min po moim poprzednim poście .

A i tak wszędzie miałem full łącza wyciśnięte.

Teraz jest ok.

można zrobić testy, w kilka osób, jeszcze raz, o jakiejś jednakowej porze, dla jednakowego pliku, niech autor zadeklaruje tylko kiedy, dziś do 1 w nocy, jutro jakoś od 20 do 1 sądzę, że nie będzie problemów

Nie chcę nic mówić, ale ja pobierając pliki z DP, a trochę już ich pobrałem, nie widziałem jeszcze żadnego który by “leżał” na serwerach vortalu! Linki kierują na pliki umieszczone najczęściej na serwerach producentów, dystrybutorów. Zresztą nie ma co się dziwić, bo serwis nie wytrzymał by takiego przeciążenia, nawet w małym procencie :slight_smile:

Także nikt z vortalu nie ma wpływu na jakość transferu…

Dodam iż chodzi tylko o nie które programy bądź gry.

wyprowadzę Cię z błędnego myślenia ;]

Chociażby:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=414&t=29

Takich programów jest naprawdę wiele ;]

Zawsze wtedy w nazwie pliku widnieje adres dobreprogramy.pl .

A te pliki są na serwerze storage.dobreprogramy.pl

Nie mogę potwierdzić informacji o wolnym transferze plików pobieranych z vortalu. Z małymi bardzo wyjątkami, mającymi raczej związek z wahaniami na łączach (Neostrada) transfer mam opytmalny do szybkości łącza - zarówno za pomocą Opery jak Firefoksa…

Pozdrawiam

krzychu13 popełniłeś jeden zasadniczy błąd w wypowiedzeniu.

Otóż przy prędkości 512kb/s ściągasz 20-25 kB/s.A po za tym chyba ktoś oprócz ciebie też może pobierać dane.No i jakieś inne aplikacje zawsze łączą się z internetem.

Aby uściślić - przy tej szybkości łącza krzychu13 winien ściągać z szybkością ok. 65 KB/s…

Pozdrawiam

Piopiotrek

Z netem łączą się aplikacje logowania systemu przy łączeniu się z siecią, następnie ten ruch ustaje.

U mnie, by jakaś aplikacja łączyła sie z siecią, muszę wyrazić na to zgodę - to ja decyduję, która aplikacja ma ten przywilej - reguły firewalla. W sytuacji, gdy np. słucham radia w sieci, ewentualny transfer plików zmniejsza swą prędkość pobierania - ale nie dwukrotnie, a np. 10 - góra 15 KB/sek.

Konkludując - w moim mniemaniu transfer z vortalu jest optymalny, a jeżeli jest obniżony, to mam świadomość - dlaczego.

Pozdrawiam

Agaton a komunikatory, aplikacje narzędziowe, sam SYSTEM?