Problem z instalacją Windows XP, jak sformatować C:?

Dokładnie mój problem wygląda mniej więcej tak:

Pewnego pięknego słonecznego dnia, chciałem sobie jeszcze raz zainstalować Win XP Pro, bo komp zaczął się trochę mulić. Kumpel powiedział mi, że wystarczy tylko włożyć płytkę z Win XP Pro i zrestować kompa, a instalacja pójdzie jak w zwykłym programie czy grze. XXXX prawda! Usunęło mi kilka plików i instalator nie ruszył! No i myślę, że najlepszym wyjściem byłoby FORMAT C: ENTER, ale gdy wpisałem tą komendę w wierszu poleceń pokazało mi, że są używane jeszcze jakieś procesy! !!

Nara Ziomy!


Asterisk

Przestaw w biosie na start z płyty cd i wtedy uruchom inastalkę. Będziesz miał możliwość sformatowania partycji. :smiley:

Od razu przy starcie kompa dajesz delete :smiley:

Włączy to biosa. :!:

A po prostu nie można z czystego dosa napisać polecenia format c:?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=maxblast

uruchom komputer za pomocą dyskietki startowej 98 pobrać mozna ją

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

następnie w lini poleceń wpisz np . d:\>format c: lub a:\>format c: no i enter

Tylko problem w tym gdzie w win XP masz czystego DOSA.

Chyba że myślisz o tym co napisał Pysiu. Tylko w tej metodzie też jest szkopuł: wymagany format plików Fat32 na partycji systemowej.

Chyba autor wie czy ma FAT32 czy NTFS?

I to co znalazłem w necie na ten temat:

Panie Moderatorze… !!

Poradę jak Prawidłowo Instaluje sie Windows Xp.!!

INSTALACJA WINDOWS XP

Formatowanie dysku oraz instalacja systemu Windows XP

Przy starcie komputera wkładamy płytkę z Windowsem XP, płytka powinna się zabotować. Jeśli płytka się nie zabotuje należy wejść do BIOS-u. Po uruchomieniu komputera podczas naliczania ramu naciskamy na klawiturze klawisz del, wchodzimy do Advenced BIOS Features, ustawiamy jako First boot CD-ROM i zachwujemy ustawiania przy wyjściu. Po restarcie komputera płytka powinna się uruchomić. Pokaże się informacja by wcisnąć dowolny klawisz by spowodować rozruch płyty.

Następnie po samoczynnym przygotowaniu do instalacji systemu wciskamy:

1) wciskamy Enter by kontynuować instalacje

2) wciskając F8 zgadzamy się na warunki licencji

3) klawiszem ESC przechodzimy do wybrania partycji

4) wybieramy partycją do sformatowania, formatujemy partycje z naszym starym systemem, najczęściej jest to dysk C:, następnie Enter

5) wciskamy klawisz c by przejść do wyboru systemu plików formatowania

7) wybieramy rodzaj systemu plików, dpolecam NTFS.

Teraz czekamy aż dysk się sformatuje i instalator dalej przygotuje się do instalacji systemu.

Komputer uruchamia się ponownie, teraz nic nie naciskamy pozostawiamy komputer samemu sobie. Teraz postępujemy tak:

8 ) Po wstępnej instalacji wyskakuje nam okienko z opcjami regionalnymi i językowymi. Klikamy dalej.

9) Wpisujemy swoje nazwisko, nazwę firmy lub organizacji. Dalej.

10) Podajemy CD-KEY. Dalej.

11) Wpisujemy nazwę komputera i hasło administratora systemu, ale to niekoniecznie i dalej.

12) Ustawiamy datę i godzinę.

13) Przechodząc dalej instalator kontynuuje swoją pracę sam.

14) Po jakimś czasie instalator przechodzi do ustawień sieciowych wybieramy standardowe lub ręczne ustawienia przechodzimy dalej

15) Wpisujemy grupę roboczą

16) Klikając dalej instalujemy system

17) Po instalacji następuje restart komputera

18 ) Po restarcie kikamy 2xOK

19) Czekamy dłuższą chwilę, następnie konfigurujemy system. Dalej

20) Ustawiamy, w jaki sposób połączamy się z netem lub to pomijamy

21) Dalej konfigurujemy sieć, wpisujemy adres IP i maskę podsieci, bramę oraz IP serwera DNS lub pomijamy

22) Następnie wchodzimy w opcje rejestracji, ale to już sami musicie zdecydować czy się zarejestrować swój system. Biorąc NIE klikamy dalej

23) Ustawiamy nazwę użytkownika lub użytkowników komputera

24) Klikamy dalej i na tym kończy się instalacja. Jesteśmy już w systemie.

Pozdrówka

Kolego kerimus czy uwarzasz że metoda formatowania którą tu podałem wykorzystując dysk startowy 98 jest nie właściwa do sformatowania tylko dysku bez instalacji na nowo systemu z zainstalowanym systemem windows xp ?

SZanowny Panie Moderatorze bez Urazy !!

Ale taki Sposób jak jest tu podany . Z punktu widzenia informatycznego jest nie do przyjecia… Wręcz nazwę to po imieniu jest herezją… !!

Z punktu widzenia praktyka . Niepotrzebny Wr ęcz niestosowany przez nikogo. !!

Skoro Mamy do dyspozycji legalny CD Instalacyjny Windows XP.

To Formatować dysk i zakładać partycje należy przy pomocy narzędzi zawartych na dysku instalacyjnym WIndows XP

Dysk Startowy Windows 98 jest narzędziem przestarzałego systemu opewracyjnego , który nawet nie posiada wsparcia technicznego ze stromy Microsoftu… !!

POzdrawiam

Nic nie uważam :-o

Ja piszę swoją poradę bez wyrażania swojej dezaprobaty dla innych i to wszystko :lol:

Nie obchodzi nas punkt widzenia tylko to,że osiągniemy zamierzony efekt.

Jak dotąd nie padły odpowiedzi:

  • dlaczego muli komputer ?

  • dlaczego nie ruszył instalator ?

  • czy sformatowanie jest najlepszym wyjściem ?.

Najpierw należałoby chyba powalczyć trochę

z samym systemem, używając stosownych narzędzi,

przeskanować pod kątem wirusów i szpiegów itd.

Potem myśleć o przeinstalowanu bądź postawieniu

od nowa systemu

A może się mylę ?

Na przykład tak (po angielsku)

Z WArszawy Do Karakowa można jechać przez Moskwe …

Pozdro… !!

Proszę sobie darować takie uszczypliwe uwagi

i trzymać się tematu.

To nie jest dział Na Luzie.

Przecież nie jest to ani wiele trudniejsze,ani bardziej czasochłonne…

Ja uważam skoro Microsoft wyposarzył Windows Xp w dobre narzędzia (wreszcie)dyskowe ( a o takim systemie tu rozmawiamy to się powinno z nich korzystać). . A jeżeli mamy partycje NTFS to format c staje się poleceniem zbędnym

Pozdrawiam :smiley: :smiley: