Plik stronicowy

Co to dokładnie jest i ile go ustawić ba jakoś długo sie kom uruchamia. Nie zawalony i odwirusowany.

zasada jest prosta masz 256MB ,lub mniej dajesz (x2) 256x2 /512/

512MB i powyzej (x1,5) 512x1,5 /768/

taka sama liczbe dla wartosci poczatkowej jak i koncowej

np. 512

Pamięć wirtualna czy jak kto woli plik wymiany lub stronicowy nie wpływa na szybkość uruchamiania kompa.

Najlepiej zostaw na ustawieniach rozmiar kontrolowany przez system.

To wpływa

Ustawienia biosu, włączone usługi,włączone programy przy starcie w msconfig,programy działające w tle,antywirusy, parametry kompa i wiele innych.

Gdy mam 384 mb to ile mam ustawić??

Zawsze minimum 1.5 razy pamięci stałej zainstalowanej, może być więcej.

Ustawiasz początkowe 384 koncowej 576 lub najlepiej 768 :smiley:

najlepsza jest stala wartosc koncowa i poczatkowa /taka sama/

wyzej masz opisane konfigur.

chodzi o to zeby system niemusial sie meczyc z jej dostosowaniem do kazdej aplikacji ,inaczej wlasnie nastepuje zwolniienie, zamulenie systemu ciagla zmiana

/alokacji pliku wymiany/

INFO:

majac stala wartosc pliku wymiany mozesz go defragmentowac ,to tez przyczyni sie do wzrostu predkosci systemu

wystarczy ze przed defragmentacja dysku zmienisz koncowke pliku wymiany dla WinXP pagefile.sys /sys/ np. na /bak/

defragmentujesz dysk

potem wystarczy tylko usunac nowy utworzony plik wymiany /sys/

i zastapic go starym pagefile.bak —> pagefile.sys

i w taki o to sposob masz zdefragmentowany plik wymiany

Zapewniam ze wzrost procentowy systemu jest znaczacy po takiej operacji.

Masz 384MB ,wiec (x2) /768/ dla poczatkowej jak i koncowej

Oczywiscie zeby zmienic plik pagefile.sys ,koncowke

przegraj go na dowolna partycje/folder np.

Witam.

chciałem zdefragmentować plik wymiany wg Twoich wskazówek, ale nie mogę skopiować pagefile.sys

wyrzuca mi błąd:

Nie można skopiować pagefile: Plik jest używany przez inną osobę lub program. Zamknij wszystkie programy, które mogą używać pliku i spróbuj ponownie

tylko że nie wiem jakie programy mam zamknąć…

Spróbuj przez total commandera

TC też daje błąd: Nie mogę czytać c:\pagefile.sys :? :roll:

To wyłącz pamięć wirtualną,ale NIE RESETUJ komputera. Spróbuj po wyłączeniu. Nie zapomnij jej wączyć później

te same błędy… :evil:

poszukaj menadzera plikow pod DOS dla NTSF

powinno pomoc

sama tak kiedys robilam jak sie niemyle to VolkovCommanderem

:roll: tylko że ja na kompie nie mam w ogóle DOSa :frowning:

no cóż, same problemy ze mną … trudno z pofragmentowanym plikiem wymiany też można żyć :wink:

mimo wszystko dzięki Damian i Kamcia za pomoc

pozdrawiam

Na 99 procent to nie wina pliku strannicowania zamulenie kompa

Przejrzyj co ci się urachamiia przy starcie kompa to zazwyczaj zamula kompa i jeszcze parę innych rzeczy…(np. do niczego nie potrzebne uslugi , etc.)

Pozdro…!

Jeśli masz ustawiony automatyczny lub stały plik wymiany to go normalnie z systemu nie usuniesz bo to plik systemowy tworzony przy starcie kompa, nie sprawdzałem ale z trybu awaryjnego podejrzewam że też się nie da.

Jeśli tylko to z dyskietki systemowej start kompa, lub wyłączyć całkiem tworzenie pliku i restart kompa, ale wtedy powinien sam zniknąć .

Albo zrobić defragmentacje dysków i zmienić lokalizacje pliku na inny dysk i ustawić stałą wartość pliku wymiany.

ale mam 14 działających przy starcie i wszystkie potrzebne i co ustawić żeby sie uruchamial szybciej. wszystko zrobione scandiski defragmenty itd

mam kerio avast cookie patrol i demon tools w tle

punkeroker pisze

Nic nie ma za darmo… !!

Coś z tego może by wyłaczyć…?

Pozdro… !!