Instalacja Aktualizacji Windows - problem

Witam.

Mam winXP, Service Pack2.

Sciągnąłem aktualizacje Windowsa, ale gdy chcę je zainstalować, to po 5% komputer nagle się wyłącza (bez zadnego powiadomienia itp.).

Co mogę zrobić, by mi to zadziałało?

Z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc.

to chyba jakiś ogólnokrajowy problem bo u mnie przy 20% przestaje pobierać aktualizacje / jeśli piszesz o najnowszych /.

tak, o aktualizacjach…

Tzn. ja pobrałem wszystkie, ale nie mogę ich zainstalować - komp się wylacza :confused:

ja właśnie kilka godzinek temu sciągnąłem i zainstalowałem aktualizacje bez problemu. wiec może sprawdźcie jeszcze raz…

Mate121 , mwerner - na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości w temacie, używając opcji Zmień

Próbowałem.

To samo.

Później było tak, że gdy uruchamiałem system, nagle sam się wyłączał. Toteż zmuszony byłem wyłączyć automatyczne aktualizacje - teraz przynajmniej system się nie wyłącza.

Chce dodać, iż nie wyłącza się on tak, jak to normalnie powinno wyglądać - poprostu gdy leci instalka nagle komputer wyłącza się w ułamku sekundy.

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? 21 aktualizacji jest do zainstalowania, mój komputer jest zagrożony :wink:

PPM na mój komp > zarządzaj > podgląd zdarzeń > w systemie i aplikacjach co masz na czerwono to prawym > właściwości > na szarym polu masz tekst > zaznaczasz dajesz ctrl+c i wklejasz na forum za pomocą ctrl+v

albo porostu wyłącz automatyczna i zapodaj aktualizacje ręczna. Panel sterowania -> aktualizacja automatyczna i klyck na "witryny sieci Web Windows Update…

Aplikacje:

Te błędy sa z ostatnich 2 dni. Później nic nie było.

Teraz z Systemu:

I wszystko później powtarzalo sie po kilka razy - te logi sa z ostatnich dwoch dni… W następnych dniach wszystko było ok. Tylko te:

pojawiały się, prawdopodobnie przy startowaniu systemu…

sprawdź zasilacz oraz pamięć RAM, włącz BSOD’a

spróbuj instalować je pojedynczo, zobaczysz wtedy przy której wyłączy się komputer, drugie wyłącz antywirusa i spyboota przefd instalacją ale cos mi wskazuje że masz wirusa, to ten ibm00001.dll.

Fakt jest wir. Wklejasz logi z HJT i SilentRunners według tego: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 :slight_smile:

HiJack:

Silent Runners:

Szukałem pliku ibm00001.dll, ale nigdzie go nie ma u mnie na dysku…

To sam dodałem do trusted sites:

Uruchomiłem akutalizowanie Windowsa poprzez http://WWW.. Przy instalacji trzeciego pliku system zaczął mulić i okienko, w którym przebiegała instalacja, zrobiło sie szare - ogólnie nic nie szło zrobić, więc wyłączyłem komputer…

Gdy go włączyłem ponownie, wszedłem do Windowsa i dostawałem errory, że aplikacja zostaje zamknięta, bo coś tam… (serio, nie pamiętam tego erroru, ale dostaje się go, gdy prg. się zwiesza i chcemy go zamknąć). Wszedlem do podglądu zdarzeń, System:

W ciągu 4 minut dostałem tyle errorów…

O, znalazłem wpis, chyba ważny :wink: To bylo kilkanaśnie minut po tym, jak zapuściłem instalke update’ów przez WWW.

Wirus HaxDoor może być przyczyną komunikatu o błędzie „STOP 0x00000050” lub „STOP 0x0000008e”

http://support.microsoft.com/kb/903251/pl

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 12:30

Ten kod bledu (1000008e) to sygnal ze sterownik wykonal niedozwolona

operacje - najczestszy objaw przetaktowania proca, pamieci itp. Druga rzecz

to jesli cos niedawno dodawales do kompa to stery tego urzadzenia wariuja.

przed instalacją poprawki wyłącz wszystkie aplikacje pracujące w tle, szczególnie antywirusa i wszystkie programy zabezpieczające dobrze byłoby odłączyć także neta

napisałem do supportu microsoftu…

Zadzownili dzisiaj do mnie. Powiedzieli, że częstą przyczyną tego są złe sterowniki twardego dysku.

Wszysto było zainstalowane poprawnie.

Kazali wysłać:

windowsupdate.log

setupapi.log

KB920670.log

Zobaczymy, co powiedzą.

Aha, no i podałem im też ten error, który wyświetlił się dzisiaj podczas instalacji przez WWW.

Złączono Posta : 14.12.2006 (Czw) 20:56

odpowiedzi nadal nie przyslali…

W między czasie zorientowałem się, że windowsowski firewall wyłącza się.

Przejrzałem ‘Zabezpieczenia’ w podglądzie zdarzeń i oto, co znalazłem:

Przeskanowałem komputer AVG i Prevx1 - nic nie znalazło… ■■■? :confused: