Zastój po uruchomieniu komp. ,brak svchost.exe

Własnie włączyłem komputer, zalogowałem sie na mojego uzytkownika a tu problem.

Wyskakuje bład - że nie można odnaleźć svchost.exe (nie wiem czy dobrze napisalem) w katalogu WINDOWS.

Na pulpicie nic nie ma , nie ma też pasku START.

HELP !

Jeśli w katalogu Windows, to jest to wirus > wklej logi z HJT i Silenta według tego: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654 :slight_smile:

jeżeli z katalogu Windows to będzie to syf, ale na wszelki wypadek sprawdź co się dzieje w podglądzie zdarzeń, start-> uruchom-> eventvwr.msc

http://i17.tinypic.com/43577kx.jpg

Ściągasz narzędzie KillBox, zaznaczasz Delete on Reboot, potem klikasz All Files i wklejasz do pola Full Path of File to Delete ścieżki:

C:\WINDOWS\scvhost.exe

Klikasz X i reset sysa.

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe ArcaBit NetMonitor

Otwórz hijackthis --> open misc tools section --> delete a NT service --> wpisz ABNetMon i ok

Wyłączasz przywracanie systemu (Panel sterowania -> System -> Przywracanie systemu -> zaznaczasz „Wyłącz przywracanie systemu” ).

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Po zabiegach nowe logi z HiJacka oraz Silent Runners (zaznaczasz No i czekasz aż skończy pracować w tle). :slight_smile:

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 23:59

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa.

Pokaż potem nowego Silenta :slight_smile:

Dzięki za pomoc :slight_smile: Komp włącza się szybciej, i info o svchost już się nie pokazuje :slight_smile: :biggrin:

Start => uruchom => wpisz regedit i kliknij OK => przejdź do lokalizacji:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\RunOnceEx

będąc tam po prawej stronie poszukaj wartości, której dane to C:\WINDOWS\scvhost.exe i usuń ją z prawokliku.

Potem możesz uruchomić ponownie komputer i pokazać nowy log z Silenta.

Czysto.

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile: