Jaki firewall pod Viste

Witam serdecznie. Mam mały problem w poszukaniu odpowiedniego i w miarę dobrego firewalla pod system Windows Vista. Czy zna ktoś jakieś ciekawe pozycje firewalli po ten system ? Jak tak to proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.

napisz konkretny temat pozatym jetico personal firewall chyba wchodzi

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Niestety personal nie działa :frowning: jak i rodzina firewalli typu kerio.

Niby niepotrzebny jest dodatkowy Firewell bo Vista posiada dwukierunkowy nie to co XP i mi to w zupełności wystrczy. Ale jak kto woli… dobrym wyborem tez jest zastaw OneCare

:x

zapomniałeś dodać … który nie działa na windows vista :mrgreen:

a co do firewalla , to nie potrzebujesz drugiego, systemowy jest lepszy

Dzięki serdeczne Aero, konfiguracja chyba nie powinna być ciężka tego firewalla :slight_smile:

OneCare działał mi pięknie na RC2 i poza tym wyszedł nowy build, który powinien działać na RTM.

Raczej wbudowany firewall wystarczy.

nie działa na RTMv :stuck_out_tongue:

Potwierdzam, nie działa na wersji RTM :slight_smile: Pozostaje ten wbudowany w windows.

On już sam działa jako dwukierunkowy, czy trzeba go jeszcze konfigurować. Bo zauważyłem np że mam uruchomionych z 5 aplikacji internetowych i nie widziałem żadnego komunikatu od tego firewalla czy dopuścić je do internetu oraz czy utworzyć jakąś regułę.

A to dziwne bo ja nawet przy głupim GG dostaje… Chyba że masz wyłączony firewall

To zależy wszystko domyślnie od tego jak mamy połączenie ustawione: public czy private. Dlatego stąd te rozbieżności.

Ok czyli rozumiem. Mogę zmienić typ rodzaj połączenia. Tylko na jakie najlepiej, aby w miarę to kontrolować co dostaje się do netu ?

spróbuj Comodo Firewall

Poczytaj sobie tutaj -> http://www.microsoft.com/technet/commun … 6.mspx#EMB

co do onecare live antyvirus, wczoraj udało mi się zainstalować nową betę oznaczoną v1.5 , jak narazie działa dobrze na wersji Finalnej

A nie mówiłem :slight_smile: