Wirtualne pulpity w Windowsie a'la Linux

Witam. Wielu użytkowników Windowsa zazdrości użytkownikom różnych dystrybucji Linuxa cech wyglądu i funkcjonalności które z pewnością mogłyby być bardzo przydatne również w Windowsie. Mi akurat w Windowsie brakowało wirtualnych pulpitów. I tą kwestia się zająłem. Po poszperaniu w sieci znalazłem dość ciekawe rozwiązanie ;] Program który tworzy nam w systemie Windows takie dodatkowe pulpity i umożliwia łatwe przełączanie się miedzy nimi. Aplikacja nazywa się deskman.exe i jest składnikiem pakietu Microsoftu pod nazwa PowerToys for Windows XP. Dobrze wiec zaczynamy.

1 Z podanego linka :arrow: http://download.microsoft.com/download/ … ySetup.exe pobieramy aplikację. Wazy 550 kb więc potrwa to kilka sekund.

2 Wchodzimy do foldera gdzie zapisaliśmy aplikacje i uruchamiamy instalator przez podwójne kliknięcie na plik DeskmanPowertoysSetup. Uruchamia się instalator aplikacji w którym należy klikać kilkakrotnie Dalej.

3 Po zainstalowaniu dodatku klikamy na pasek zadań Prawym Przyciskiem Myszy( PPM ) -> Paski narzędzi -> Desktop Manager

Naszym oczom powinien ukazać się teraz dodatkowy paseczek obok zegarka wyglądaj tak:

2f1625b9bf472306.jpg

Klikając na poszczególne cyfry przełączamy się na kolejne pulpity.

Jeśli nie chcemy aby otwarte aplikacje na np.1 pulpicie nie były widoczne na pasku zadań drugiego to klikamy PPM na którąś z cyfr paska np. 1 i odznaczamy pozycję Shared Desktop.

Inny darmowy soft służący do tworzenia wirtualnych pulpitów:

Virtual Desktop Toolbox 2.70

Virtual Dimension 0.94

Virtual Desktop 1.0

podobne możliwości oferuje blaxbox i daje wygląd fluxboxa a`la linux.

To nie jest temat do dyskusji.

Jeśli ktoś ma jakieś problemy - proszę stawiać osobne tematy.

Uwagi odnośnie tekstu - do Autora na PW.

Proszę pisać wówczas, gdy ktoś ma coś do dodania na w/w temat.

Kilka programów są TU.