Komp sam się wyłącza

Od 2-3 tygodni mam taki problem. Przy graniu w jakąś grę(FIFĘ 07 i PES 5) wyłącza mi się komp. Dzieje się to w tym samym momencie gry. Po restarcie komp nie uruchamia się sam ponownie. Gdy go odpalę wyświetla mi błąd że System odzyskał sprawność po poważnym błędzie. Zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i wszystko działało(przez 1 dzień). Od niedawna komp wyłącza się już nawet gdy w nic nie gram. Czym to może być spowodowane i czy konieczny jest format?

Może być kilka powodów: syf, przegrzewanie się podzespołów…

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Sprawdź RAM programem -> Memtest86

Sprawdź temperatury programem -> EVEREST Home Edition

Może ci się przegrzewa, trzymasz PC w miarę daleko od kaloryfera? Kiedy był ostatnio odkurzany z kurzu? Podaj nam temp. z Everesta.

HihackThis

Silent Runners

Złączono Posta : 25.12.2006 (Pon) 10:27

Nie, komputer nie stoi blisko kaloryfera. Tydzień temu go odkurzałem

Zafixuj.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

Daj nowe logi.

Zrobiłem tak i oto log

W HJT zaznaczasz wpisy i klikasz na dole “Fix checked” :

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

Co do problemu: sprawdź temperatury, podaj moc i firmę zasilacza oraz konfig kompa.

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

A jak w Evereście sprawdzić temperatury. Gdzie to jest napisane?

Komputer -> Czujnik -> czekasz, aż z prawej strony okna pojawią Ci się aktualne temperatury :slight_smile:

Podaje temperatury:

Procesor 46 stopni C

Płyta główna 32 stopnie C

Dysk twardy 37 stopni C

Złączono Posta : 30.12.2006 (Sob) 13:06

Oto minidump

Złączono Posta : 03.01.2007 (Sro) 19:30

Plz może ktos sprawdzic tego loga i ewentualnie mi poradzić co mam zrobić?Proszę o pomoc.