Problem z kolorem przy połączeniu komputera z telewizorem

Witam! Mam kartę graficzną Radeon 9600 XT i kabel S-Video. Gdy podłączam go do telewizora, jest obraz, ale czarno-biały. Kabel jest na pewno dobry, na mojej starej karcie GeForce 4 MX 440 działał dobrze. Wydaje mi się, że muszę ustawić coś w sterownikach. Próbowałem chyba wszystkiego, ale nic to nie dało. Czy wie ktoś jak zrobić, żeby obraz był kolorowy? Bardzo proszę o pomoc!

Próbowałeś wybrać system PAL-D lub region POLSKA?

Tak. Sprawdzałem też NTSC i inne. Może jest jakiś program, żeby to ustawić?

Hm nie wiem ,ja miałem coś takiego na radeonie ,ale posłałem sygnał przez czincz i kolor był na tych samych ustawieniach,a na s-video miałem czarno biały.

No właśnie. Na GeForcie żeby był kolor musiałem ustawić Composite Video. Na S-Video obraz był czarno-biały. Jest może gdzieś taka opcja w sterownikach do Radeona albo w jakimś innym programie?

Ja aktualnie używam sterownika rad_w2kxp_omega_38231 tam nic nie musiałem ustawiać,tylko zaznaczyć żeby obraz był na monitorze i telewizorze :smiley: ,ale mam telewizor podpięty na czinczu i kolorek jest.Temu taki sterownik ,bo karte mam starszą 9250.Nowsze stery przynajmniej oficjalne jej nie obsługują. :frowning:

To z tyłu karty masz wyjście na czincz? Czy używasz przejśćiówki z S-Video z tyłu karty na czincz? Do telewizora podłączasz Eurozłączem?

Czyli twój TV nie ma wejścia s-video (scart s-video), i podłączasz kabel pod scart rgb. Żeby działało należy w euro połaczyć 15 i 20 nóżke. Dzieje się tak ponieważ przez svideo chrominacja i luminacja idą 2 osobnymi kablami.

Z tyłu karty jest podłączone oryginalne przejście z którego wychodzi czincz,a w telewizorze ma czincz.U Ciebie jest myślę ta sprawa co opisał ptasior też o tym kiedyś słyszałem.