Chyba mam trojana Worm.Email.Luder.a - nie mogę go usunąć

Nie zauważyłem jakichś problemów i anaomalii z komputerem. Po typowo profilaktycznym skanowaniu skanerem on-line MKS wykrył 2 trojany jak wyżej. jeden siedział w C:\ Prog. files\Adobe\Acrobat…\Reader\plug_ins\Printme\ConsoleApp.exe drugi podobnie …C:\ Progr. Files…Reader\Update\acroaum.exe. Pierwszy został usunięty drugiego nie dało się ruszyć. Pewne wątpliwości budzi we mnie fakt, iż Norton AV, SpyBot, Ad-Aware, a-squared nic nie znajdują. Może to fałszywy alarm i nie trzeba nic wywalać?

Załączam logi i proszę o porady i opinię. Trochę długo robił się log Silent.?!

(mogę jeszcze dołączyć log Gmera)

Zafixuj, logi sa czyste, wykrył pliki od Adobe jako wirusy, nadwrazliwość skanera.

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

dzięki za szybką reakcję i dobre wieści.

  1. Jeśli dobrze rozumiem to należy usunąć hjt wpis który mi podałeś tj. O4 - HKLM…\Run: [Kernel …

  2. A co z plikiem który już usunąłem z lokalizacji C:\ Prog. files\Adobe\Acrobat…\Reader\plug_ins\Printme\ConsoleApp.exe ? Czy teraz nic nie będzie nawaleć z Adobe?

Życzę szczęśliwego 2007 r.

ad. 1 Tak, dobrze rozumiesz.

ad. 2 Jeśli z tego powodu będą występować kłopoty z programem to zainstaluj go jeszcze raz (zrób tzw. “nakładke” czyli instalacja bez wcześniejszego odinstalowania).