Typowe problemy z drukarkami Lexmark na Viście [Rozwiązanie]

Witam.

Dzisiaj wreszcie po ponad miesiącu od zainstalowania systemu Windows Vista udało mi się zainstalować drukarkę firmy Lexmark z serii z600 series.

W windows Vista jest o tyle trudno zainstalować sterowniki firmy Lexmark do drukarki, gdyż standardowa instalacja zatrzymuje 2 ważne usługi, bez których drukarka nie działa prawidłowo.

A więc instalujemy.

Stery z płytki dołaczonej do drukarki, wchodzimy w katalog driverów/podkatalog xp/w2k, wybieramy folder Język Polski.

Na pliku setup.exe klikamy prawoklimiem, nadajemy prawa admina plikowi, i tryb zgodności z xp.

Zatwierdzamy zmiany, ok, teraz odpalamy instalke z podłączoną drukarką lexmark pod USB, drukarka musi być wyłaczona :!:

Po zainstalowaniu sterowników , gdy wejdziemy do Control Panel, widzimy zainstalowaną drukarkę lexmark, i napis pod ikonką Ready.

Niby wszytsko ok, a jednak nie do końca .

Spróbuj coś wydrukować … po przesłaniu pliku do drukarki, drukarka przed drukowaniem wyłączała się i przechodziła z trybu Ready na tryb Offline .

Ok. dość już opisu, przechodzimy do konkretów :

WAŻNE: Ten artykuł zawiera informacje na temat modyfikowania rejestru. Przed modyfikacją rejestru upewnij się, że została utworzona jego kopia zapasowa oraz wiesz, jak przywrócić rejestr w przypadku pojawienia się problemu

1. Uruchom komputer w trybie awaryjnym.

(Lecz nie koniecznie :slight_smile: )

2. Uruchom Eksploratora Windows, a następnie usuń wszystkie pliki i foldery z następujących dwóch folderów:

• c:\windows\system32\spool\printers

• c:\windows\system32\spool\drivers\w32x

3. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie regedit w polu Otwórz, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

4. Przejdź do następującego klucza rejestru i kliknij go:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86

Wyświetl listę podkluczy. Powinna ona zawierać tylko następujące podklucze:

• Sterowniki

• Procesory wydruku

5. Jeżeli lista zawiera klucze inne niż wymienione w kroku 4, wykonaj następujące kroki:

a. W menu Plik kliknij polecenie Eksportuj.

b. W polu Nazwa pliku wpisz opisową nazwę klucza, na przykład: WindowsNTx86regkey, a następnie kliknij polecenie Zapisz.

Można użyć kopii zapasowej klucza rejestru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environment\Windows NT x86 do przywrócenia tego klucza, jeżeli wystąpią problemy po wykonaniu tej procedury.

c. Usuń wszystkie klucze inne niż wymienione w kroku 4.

6. Przejdź do klucza rejestru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors i kliknij go. Wyświetl listę podkluczy. Powinna ona zawierać tylko następujące podklucze:

• Monitor języka BJ

• Port lokalny

• Monitor języka PJL

• Standardowy port TCP/IP

• Monitor USB

7. Jeżeli lista zawiera inne klucze niż wymienione w kroku 6, wykonaj następujące kroki:

a. W menu Plik kliknij polecenie Eksportuj.

b. W polu Nazwa pliku wpisz opisową nazwę klucza, na przykład: WindowsNTx86regkey, a następnie kliknij polecenie Zapisz.

Można użyć kopii zapasowej klucza rejestru

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Monitors do przywrócenia tego klucza, jeżeli wystąpią problemy po ukończeniu tej procedury.

c. Usuń wszystkie klucze inne niż wymienione w kroku 6.

8. Odłącz kabel drukarki od komputera, a następnie uruchom ponownie komputer.

9. Podłącz ponownie kabel drukarki do komputera, zainstaluj drukarkę zgodnie z instrukcjami producenta, a następnie spróbuj wydrukować stronę testową.

Zabrania się kopiowania treści w/w bez zgody autora na inne strony WWW/fora.

Mam nadzieję że osoby mające do tej pory problemy z instalacją urządzeń lexmark teraz sobie poradzą :slight_smile:

Aero

Niestety … nie działa mi to… polowy wpisow… nie ma jak Ty… u mnie nie ma nic takiego ze drukarka sie wylacza a… ze nieprawidlowe dojście… Ehh

Obserwuj ten link http://www.lexmark.com/lexmark/sequenti … en,00.html dla serii 600 mają pojawić się stery w marcu :slight_smile:

Pozdrawiam

Je czekałem prawie miesiąc na stery do x1190 :slight_smile:

Ja juz czekam Ponad 2 miesiące :slight_smile:

A ja już czekam od ponad 2 na stery do Lexmarka 2300 Series pod Vistę

No to obserwuj dobrze tą stronkę co podałem bo jest INFO Coming Soon

Pf… po co mam się tym bawić zainstalowałem viste ultimate i przy pierwszej aktualizacji ściągły mi się sterowniki do Lexmarka X1195 ;] więc nie potrzebne jest kombinowanie