Wymagania visty jak to w końcu jest?

W nowy PCFormat piszą że do wygadnej pracy z systemem Vista ze zwykłym interfejsem potrzeba procesor zegraem 2ghz 1gb ram oraz 128mb na karcie natomiast z użyciem interfejsu aero potrzeba 3ghz procek 2gb ramu karte graficzna z 256 mb.Z tego co czytałem na forum vista pracuje bdb na słabszych kompach i to z interfejsem aero.Jak to w końcu jest czy w gazecie piszą prawde?

ściemę walą. U mnie Aero w RC2 śmiga na 2GHz i 1GB RAM aż miło.

Popieram u mnie na Intel CoreDuo i 1GB ramu smiga bardz ładnie, ba lepiej niż xp

Nie piszą prawdy, w gazetach piszą dlatego bo poparyzują microsoft … a tak aprawdę oficjalna stabilna finalna vista potrzebuje procka ok 1 ghz, i 512 ram, to minimum wg. userów którzy testują visty , szczerze masz procka 1-3 ghz, nie ma róznicy, jednak ak masz 256-512 ram to jest róznica, vista dobrze chodzi na 512 ram, wiem bo sam mam, ale jak chcesz uruchamiać dziesiątki programów naraz to 1-2 giga ramu będzie optymalne:)

Szczególnie przy programach do grafiki, video

Hmm tak też myślałem ale co im to da że napiszą że ma wieksze wymagania to tylko odstraszy potencjalnych nabywców tego systemu.Beda go sobie wyobrażać jako zamulasty system a w praktyce okazuje się z tego co mówicie całkiem inny i nawet lepszy niż xp.

Mam procesor 2,8ghz 768 mb ram i karte z 128mb mam nadzieje że będzie dobrze chodzić :stuck_out_tongue: .Pozdrawiam :smiley:

bo będzie dobrze choć, zamiast gazet cvzytajcie wypowiedzi userów którzy mają juz zainstalowaną viste :stuck_out_tongue:

u mnie śmiga bez problemu mam : p4 3.0 z ht, radek x800 , ddr2 kingstone 1giga , płyta gigabyte i dysk na sata 160 giga

więc u mnie na sempronie 2.6, 512 ramu i gf5200 (128/128) spokojnie pójdzie???

Pójdzie z całą pewnością :slight_smile:

pójsc sam system pójdzie lecz “zbrakie” ramów na lepsze gry

U mnie chodzi elegancko, chociaż nie mam jak tu większość super parametrów:

  1. Athlon XP 2200+ -> podkręcony na 2 GHz

  2. 1,5 GB pamięci RAM

  3. oraz GeForce 6600 GT -> 128 MB

i nawet wsio chodzi płynnie…

P.S. Najśmieszniejsze co mi się przydarzyło: kiedy włączone są wszystkie elementy graficznie, chodzi ślicznie, ale kiedy wyłączyłam połowę -> zaczęło się zawieszać :hahaha: :hahaha: :hahaha:

co dokładnie wyłaczałeś że ci kompa zawieszało ?

3213c6ba0979ab16m.jpg

8d11cec6e276f38am.jpg

:slight_smile:

chcialem sie dowiedziec jak to bedzie z vista na lapkach, moja konfiguracja to Turion 64 X2 TL-56 2 GB RAM i nVidia GeForce Go 7200, czy na tym pojda nowe okiena bez zadnych ograniczen czy bede musial z czegos zrezygnowac??

wszystko Ci pięknie pójdzie, bez ograniczeń :stuck_out_tongue:

instalnołem właśnie pełną wersję Visty i ku memu zdziwieniu ona więcej niż beta potrzebuje pamięci

Dobra same ramy i procesory a napisze ktoś ile zajeła sama Vista na dysku ? jaki rozmiar partycji trzeba mieć pytam z ciekawosci bo nie mam zamiaru instalować :stuck_out_tongue:

To z ciekawości zajrzyj sobie do archiwum działu, bo nieraz już pisane było o tym :stuck_out_tongue:

A czy pójdzie na moim sprzęcie:

ASUS A7N8X-E-DeLuxe,

GameCube Radeon 9550 128bit,128mb(w kompie ATI Radeon 9600 family :smiley: ),

1024mb Ram,

160 gb dysk?

:roll: