Auto Power-On And Shut-Down

czesc

znalazlem w necie taki oto program Auto Power-On And Shut-Down czytalem ze sluzy on do wylanczania kompa i wlanczanie aplikacji oraz wlanczania kompa podobno probowalem ustawic zeby wlaczyl sam kompa ale nic nie dalo moze ktos z was bawil sie tym programem i mu sie to udalo z gory dzieki pozdro

Nie ma programu, który byłby w stanie uruchomić komputer.

A jeśli chodzi o zamykanie systemu i/lub aplikacji, to owszem:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=&id=191&g=

Jest to możliwe,ale program musi ingerować w bios.

A znasz taki?

No znać nie znam,ale jeśli kolega mówi,że w opisie programu była taka opcja…

mozliwe jest jeszcze ze ten program nie wlacza komputera o okreslonej porze… tylko go wyprowadza ze stanu uspienia… bo wlaczenie kompa przez program jest praktycznie nie mozliwe bo jak ma ten progs funkcjonowac skoro komp jest wylaczony?? kompa mozna o okreslonej porze wlaczyc co najwyzej sprzetowo…

Twój tok myślenia jest błędny. Spójrz że sam sobie zaprzeczasz. Przy stanie uśpienia komputer też jest wyłączony,więc w jaki sposób miałby być uruchomiony??

Chodzi o to,ze program mógłby ustawić w biosie date uruchomienia komputera,co dałoby zamierzony efekt.

wypróbowalem ten program i jest on w stanie wlączyć kompa o dowolnej godzinie którą wcześniej ustawisz w programie.

kautrofo jak to zrobiles jak to trzeba ustawic ? podaj mi

Normalnie

odpalam program w zakładce power on ustawiam czas właczenia i wyłaczenia

klikam ok. nastepnie wyskakuje okienko z zapytaniem czy skonfigurowac włączeni komputera automatycznie czy manualnie. jest tez tam napisane ze niektórych plyt głównych nie da sie skonfigórowac automatycznie(mojej tez nie) wiec wybieram manualnie i klikam ok. Wyskakuje okno które pokazuje jaka godzine ustawic w biosie, klikam finished i otwiera sie okno pomocy które opisuje co zmienic w biosie. restartujesz kompa wchodzisz do biosa do POWER MANAGMENT SETUP nastepnie wlanczasz opcje RESUME BY ALARM DATE i ustawiasz datena zero a godzine na tą która ci wypluł weśniej ten program no wiesz date wlączenia kompa. nastepnie wychodzisz z biosu fciskajac F10 i enter. i wylanczasz kompa na obudowie przez dlugie przytrzymanie przycisku POWER. i to wszystko komputer jest wyłączony i czekasz aż sie wlączy.

mam nadzieje ze nie pogmatwalem powodzenia :smiley:

Racja kautrofo - tak jest w istocie, miałam okazję krótko pobawić się tym progsem!

Aczkolwiek żadnej łaski ten program nie robi… wszystko można ustawić ręcznie bez wspomagania softem! Zwłaszcza, że i tak nas w większości przypadków odsyła do manualnej konfiguracji… :?

Czyli:

Wiadomo BIOS -> opcja Power Management, następnie:

Date (of Month) Alarm - ustawia się włączenie w konkretnym dniu m-ca,

Resume by Alarm - uaktywnienie włączenia o określonej godzinie,

Time Alarm (hh:mm:ss) - ustawienie konkretnej godziny.

Poza tym program bardzo często skutecznie potrafił zawiesić system tak, że pomagało jedynie ratowanie się awaryjnym, lub DOS-em w zależności od systemu… Są to doświadczenia szerszego kręgu użytkowników!