Plik Avi a odtwarzacz DVD?

Cześć wszystkim

Mam taki problemik:

Kupiłem sobie odtwarzacz DVD który ma odtwarzać prawie wszystko tzn CD CDR CDRW VCD JPG No i oczywiście DVD i tak jest ale:

Nagrałem z komputera bajki na płytkę CDR (Plik Avi ) a tu klapa :o - nie chce mi tego odtwarzać. Jak to mam nagrać żeby mi to poszło. Kiedyś słyszałem że potrzebna jest jakaś przerwa na początku płyty to wtedy wszytkie takie odtwarzacze sobie poradzą ale ja nie wiem jak to zrobić. Jeśli ktoś wie to bardzo proszę o pomoc. Dodam jeszcze że nie interesuje mnie VCD tylko zwykłe CDR. Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Program którego używam to Nero 6.3

Chyba mylisz dwa pojęcia VCD jest sposobem zapisu filmu(MPEG1 bodajże) a CDR to rodzaj płytki,którą chcesz zapisać.Avi nie da się odtworzyć na DVD,trzeba przekonwertować avi na czytelne codeki dla DVD!

Nero jest jak najbardziej przydatnt do konwersji z avi na VCD!

… czyli potrzeba Ci odtwarzacza MPEG4. A i film musi byc w tym formacje. Nie kazdy stacjonarny odtwarza MPEG4 (powiedzialbym ze nawet mniejszosc)

DivX jak najbardziej,tylko niestety trzeba poszukać takiego odtwarzacza,który ma tą funkcję.Jeśli nie masz jej w swoim to klops!

Dobra - no wiem że VCD to by poszło tylko mi sie komp wiesza jak chcę nagrać VCD . Nie wiem dlaczego tak jest - wszystko inne dobrze mi chodzi programy chulają jak trzeba net też a jak uruchomię Nero i dam mu nagrywanie VCD to nieraz ruszy i zwis albo wcale nie ruszy i też zwis.

Jestem zielony w tym temacie.

Mam Athlon 2500+ batrton , Asus A7v8X-X , G-force 5200 - 128 ram ,

512 RAMU , Planet WL 8303 i Creative SB 5.1 .

Post 2

A ten odtwarzacz DVD to wyświetla taką informację że płyty CDR muszą mieć zamkiniętą sesję i być nagrywane programem odpowiadającym

ISO 0.6/ 60 Nie wiem co to znaczy

???

Sesję zamykam przy nagrywaniu


Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

W Nero wchodzisz w meni “Co byś chciał nagrać” i wybierasz Wideo/zdjęcia->Video CD! !!

Tak robię kerimus i już zaczyna mi tworzyć cos tam i komputer mi się zawiesza… A atk w ogóle to ile powinno trwać takie nagranie VCD - czs w przybliżeniu ???

To może Tobie się wydawać,że się zawiesza!On w pierwszym rzędzie zaczyna konwersje z pliku avi na VCD i to niestety na tym programie trwa wieki 0,5-3 godziny 700 MB!!!To zależy od procka i jego szybkości.A dopiero jak skończy tłumaczenie to samo nagranie potrwa pare minut. :lol:

UWAGA:Najgorszy ból jest wtedy jak po np.1 godzinie konwersji Nero ogłosi,że plik wynikowy nie zmieści się na włożonym nośniku.Szukasz wtedy młotka! !!

No ale u mie chyba jednak się wiesza bo nawet myszką nie mogę ruszyć i nic nie mogę włączyć bo klawiatura nie działa - jesdyne co wtedy działa to RESET :?

A jakim innym programem można nagrać VCD (najlepiej darmowym) może wtedy by mi się udało ?

A jak nie to zostaną mi tylko płyty oryginalnie nagrane albo z gazet…

Ja mam prawie identyczne parametry komputera i Nero v.5.5 i wszystko działa.