Jaki pendrive do Visty

Mam 1024MB DDR2, chciałbym podłączyć pendrive jako dodatkową pamięć do pliku wymainy. Jaki pendrive i jaka ilość pamięci.

Z góry dziękuję.

Minimum 1 GB (może być więcej).

Dziękuję, ale jaki model i z jakiej firmy.

Możesz spokojnie zakupić pendrivea najlepiej kingstona, są sprawdzone, i pamiętaj, jeśli w Viście chcesz kożystać z opcji Ready bost, musisz mieć pendrivea odpowiadającego ilości pamięci ram, lub więcej, np. jeśli miałbyś 512 ramu, żeby był jakiś efekt przyspieszenia musiałbyś kupić pendrive o pojemności conajmniej 512 MB

oj , ale musisz kupic pendrive szybki a nie byle jaki

Ostanio sa dosc mocno polecane pednrivy firmy PDP Patriot Xporter XT 200x PenDrive 1GB - sa one bardzo szybkie i niezawodne i naprawde kosztuja okolo 10% wiecej niz np Kingston o tej samej pojemnosci ale wolniejszy o polowe

A Sony USM2GREX. Co o nim sądzicie?

też jest dobry, możesz w takim razie go kupić :slight_smile:

Witam!

Zapytam jeszcze do tematu…

Mam pendrive TOSHIBA 1.0GB a RAM-u mam 2GB, czy mogę użyć dwóch pendrive’ów 1GB zamiast jednego 2GB?

Chciałem zobaczyć jak ta opcja działa, ale jeśli potrzeba tyle samo lub więcej pamięci to bym musiał kupić dodatkowo jakiegoś pendrive’a.

Rozumiem, że szybkość transferu pendrive’a ma zasadnicze znaczenie?

Dziękuje bardzo.

Z Ready Boost można korzystać tylko przy użyciu jednego pendrive’a :wink:

a tak propo tego Ready Boost - czy zastosowanie Pendrive naprawde daje jakies odczuwalne przyspieszenie dzialania Visty , czy to poprostu chwyt reklamowy Ms ?

daje, i to spore prztyspieszenie, ponieważ odczyt z pamięci na usb danych jest znacznie szybszy niż z pamięci ram :stuck_out_tongue:

Złączono Posty : 14.01.2007 (Nie) 14:02

daje, i to spore przyspieszenie, ponieważ odczyt z pamięci na usb danych jest znacznie szybszy niż z pamięci ram :stuck_out_tongue:

Testowałem na PEN 1GB kingstoma i nie odczułem żadnego przyśpieszenia. Za to w NFS Carbon zauważyłem częstsze przycinanie…

Ty tak, ale ready Boost jest bardziej przeznaczone dla osób które mają mniej pamięci ram, typu 512 :slight_smile:

Sam testowałem pendriva kingstona 512 , ramu też mam 512, i system znacznie przyspieszył :slight_smile:

Witam

Możesz połączyć 2 bo ja używam takiej konfiguracji i działa, co do pendrivów to najlepsze do tego są OCZ z obsługą dual channel, producent wypuścił specjalną linie produkcyjną dla visty i są one rekomendowane przez ready boost. Co do prędkości pendków muszą mieć minimum 7 MB/s zapis i tyle samo dla odczyt oraz w miarę ludzki czas dostępu.

Polceam OCZ są najlepsze do tego typu zastosowań. :smiley:

Witam!

Dzięki za odpowiedź, ale w takim razie jak mam kupować nowe pendrive’y jeden większy lub dwa mniejsze to już bym chyba wolał poczekać i dołożyć kolejne 2GB RAM-u :slight_smile:

@vistamen: korzystasz z dwóch pendrive’ów na raz? Możesz zarzucić screen’a?

ze tak zapytam… po co Wam pendrive’y? Przecież w obecnych czasach są one bardzo drogie, a pamięci mają mało. Nie lepiej sobie sformatować płytkę DVD-RW programem typu Direct cd, czy in Cd? Efekt jest taki, że się ma dużo wiecej pamięci za nieporównywalnei mniejsze pieniądze…

Ale płytki do Ready Boost nie wykorzystasz :?

A tym samym nie przyspieszysz pracy kompa :slight_smile: