Wylanczajacy sie komputer

Witam Wszystkich użytkowników forum!

Mam wielki problem od dłuzszego czasu,Kiedy gram w Gry

po pewnym czasie Wyłącza mi sie komputer. Jestem bezradny próbowalem juz wszystkiego, format, re-istalka windowsa. Co moge jeszcze Zrobic??

oto parametry mojego kompuetra :

Typ procesora AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3000+

Nazwa płyty głównej ASRock K8Upgrade-NF3

Karta wideo RADEON 9550 Secondary (256 MB)

Karta wideo RADEON 9550 (256 MB)

System operacyjny Microsoft Windows XP Professional

Zasilacz feel-300atx (300W)

Temperatury

Płyta główna 32 °C (90 °F)

Procesor 32 °C (90 °F)

Dioda procesora 36 °C (97 °F)

Wartosci napiec:

Napięcie rdzenia procesora 1.46 V.

Mam Nadzieje ze mi ktos wkoncu pomoze :slight_smile:

POzrdrawiam Bluebox :slight_smile:

Przyczyną może być słaby zasilacz, który może powodować wyłączanie się komputera, gdy komputer jest mocno obciążony. Spróbuj podłączyć lepszy i mocniejszy zasilacz i sprawdź czy dalej jest to samo.

hm no nie koniecznie zasilacz ale grasz w gry z neta ??? ale gdy grasz w neta wylacz wszystkie niepotrzebne programy.kUMPLOWI MOJEGO BRATA WYLACZAŁ SIE KOMP JAK GRAŁŁ W GRY DLATEGO ZE SIE ruszał i kopał niechcacy z kable ;/

@Dolla_200 Tak Gram w Gry Online,wszystkie programy mam wylonczone ale nic nie pomaga :frowning: tylko ze to na wsystkich grach mi sie wylancza

@m _wandas mój zasilacz ma 300W i mam go dopiero rok,obciazalem komputer programem jakims i wszystko dzialalo,a co do zasilacza musialbym kupic nowy i nie wiadomo czy by podzialalo :frowning:

:roll: niech lepiej porty sprawdzi.

Zasilacz jest marny i nie wyciąga 300W. Stawiam na niego, tym bardziej że masz 2 karty.

Komp się resetuje czy wyłącza po prostu? Pojawiają się jakiekolwiek błędy? Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Gram tylko w jedna gre i nawet na poczatku kiedy ja wlacze komputer sie nie raz wylonczy a nei raz po jakims czasie nie wyskakuja zadne powiadomienia

sprawdzialem te bledy i chyba sa oto screen

http://i94.photobucket.com/albums/l104/ … /error.jpg

Zaa kazdym razem tam gdzie to jest czerwone to akurat w tym czasie mi sie wylanczal komputer…

Mam 2x 512 Mb Ram

Dziek Joan za pomoc :slight_smile:

Wklej szczegóły > klknij 2 razy na błąd, wyskoczy okienko, wklej zawartość, bo na tym screenie nic nie widać.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: Perflib

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1015

Data: 2007-01-14

Godzina: 17:27:00

Użytkownik: Brak

Komputer: OLEJ

Opis:

Upłynął czas oczekiwania na zakończenie wywołania funkcji gromadzenia danych wydajności, „PerfProc”, w bibliotece „C:\WINDOWS\System32\perfproc.dll”. Może to być spowodowane problemem z tym rozszerzalnym licznikiem lub też usługa albo system, z którego pobiera on dane, mogły być bardzo zajęte w momencie wywołania tej procedury.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Spróbuj tak: Start > uruchom > services.msc - znajdz uslugę Dzienniki wydajnosci i alerty - prawy klik na niej - właściwości - tryb uruchomienia na wyłączony :slight_smile:

Ale zasiłka do wymiany :!:

Ok,Zrobione zaznaczylem i co teraz? mam wypróbowac czy sie wyłonczy ?? jesli to nie dziala tzn. ze to zasilacz tak?

Aha i tam jest Typ a nie tryb nie wei mczy to wlączyłem…

to jest screen :

http://i94.photobucket.com/albums/l104/ … 6/aaaa.jpg

Mam 300W Jesli to za mało to jaki jest potrzebny?

No i dobrze jest, tak ma być. Zasilacz do wymiany bo jest słaby, nie wyciąga nominalnych parametrów a Twój komp potrzebuje dobrego.

Komputer Dalej sie wylancza…

SPrawdzilem temperatury i napiecia oto one :

http://i94.photobucket.com/albums/l104/ … eeeeee.jpg

A to jEst temp i Napiecie kiedy obciazylem komputer :

http://i94.photobucket.com/albums/l104/ … wwwwww.jpg

Jestem zmuszony kupic nowy Zasilacz tylko jaki ? mam juz na oku 450 watowy

Temp nie przekraczają 50 w stresie, ok.

Napięć nie mierzy się programami, do tego służy miernik. Jeśli wierzyć programowi to linia +12 powinna mieć minimum +11.40V

Zasilacz Chieftec 450W za 200 zł.

HEHEH TOBI wLASNIE mam ten sam zasilacz na pulpicice za 180 zl +14 zl przysylka ale jeszcze skocze do sklepu gdzie kupilem komputer mam na gwarancj ale watpie zeby wymienili na lepszy …

W sklepie stwierdzą że komp, jest ok, a jak zmienią zasilacz to pewnie na jakiegoś Codgena lub inny spalacz.

:smiley:

Bylem w sklepie i powiedzieli mi ze to moze byc karta ggraficzna,procesor lub zasilacz wiec oddam komputer na gwaarancje i zoabczymy co dlaej bedzie sie dzialo jezli porbolem bedize sie powtarzal bede zmuszony kupic nowy zasilacz

Złączono Posty : 18.01.2007 (Czw) 21:09

Zaintsalwalem Szczepionke przeciw Wirusowi Win32.bo kiedys mi taki wyskakiwał,i komputer funkcjonował jak gralem ponad 2h.moze to nie wina zasilacza?? moze cos jeszcze trzeba zrobic?