Który dysk wybrać - 2 kandydaci

Czy moglibyście mi pomóc w wyborze kandydata do zakupu dysku ?

Szukałem jakiegoś forum na miarę cdrinfo ale nie znalazłem, jestem zmuszony do zakupu dysku. Na wstępie powiem że nie ściągam miesięcznie 30 GB danych z internetu tylko 2 - 4 GB więc dysk o pojemności 250 GB będzie stratą ciężko zarobionych pieniążków

Do rzeczy, znalazłem 2 dyski odpowiadające moim wymaganiom ale nei wiem na który się zdecydować…

Pomożecie ?

O to kandydaci:

http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/Se … che_22.php

http://sklep.gral.pl/preview/Samsung/Sa … 8MB_73.php

Pozdrawiam i liczę na pomoc :slight_smile:

Jaką masz płyte główną może będzie można zamontować sata.A z tcyh dwóch to Samsung.

Taką która nie obsługuje tego standardu… Przecież w innym wypadku zapytał bym o dyski w tej technologii nieprawdaż ?

ASRock K7S8X v. 3.0

Z dociekliwości zapytam dlaczego Samsung ? Zraża mnie to iż oni produkują mydło i powidło… Niby mam telefon marki samsung i jestem bardo zadowolony ale pozostało mi w pamięci to iż kiedyś rozkalibrował mi się dysk tego producenta nie mniej proszę o jakąś konstruktywną wypowiedź :slight_smile:

Sorry ale zawsze można zapytać.Mogłeś przecież o tym nie wiedzieć

Bo seagete ma tryb Ultra ATA/100 a Samsung Ultra ATA/133.Samsungi mają jedne z najlepszych dysków są ciche,wydajne,mało się grzeją i są bezawaryjne.Mam już 5 dysk Samsunga nigdy nawet jednego bad sektora nie miałem dlatego je polecam.

Mnie nie.Samsung ma naprawde dobre monitory i dyski zwłaszcza.

A sądzisz że w domowych warunkach zauważę różnice pomiędzy ATA100 a ATA133 ?

Różnica jest mała ale zawsze to szybciej.

A może coś innego w tym przedziale cenowym ?

A może wydasz trochę więcej $ i kupisz dysk z zapisem prostopadłym ??

http://sklep.gral.pl/preview/Seagate/SeagateBarracuda7200.10200GBATA8MBcachezapisprostopadly_41.php

Niedostępny

Czyli już go nie będzie… A to jest 50 zł więcej… O ile poprawi prace mi ten zapis prostopadły ?

Wybrałeś dwie najlepsze firmy konkurentów brak :mrgreen: bierz Samsunga.

Zapis prostopadły jest to tylko zmiana zapisu danych na dysku zamiast wzdłużnego jest prostopadły pozwala to uzyskiwać większe rozmiary dyku.

Czyli Samsung ?

Tak !!

Tak jest :mrgreen:

Seagate z serii 7200.10, jest lepszy.

OK wróciliśmy do punktu wyjścia… Gdzie mogę znaleźć dokładniejszą specyfikacje tych dysków ?

Seagate daje na dyski twarde 5 lat gwarancji. :slight_smile:

A w opisie sklepowym jest 3 lata ? Dlaczego tak duży rozrzut ?

Złączono Posty : 17.01.2007 (Sro) 13:27

Czy po zakupie dysku podłączać go od razu czy poczekać na nowy zasilacz ?

Tak można się kłócic w nieskończoność jedni będą polecali to drudzy to jedna i druga firma ma swoje zalety i jest to czołówka wśród dysków twardych.

Podaj swoją konfiguracje i moc i marke zasilacza

Athlon 2000+

ASRock K7S8X v. 3.0

512 MB RAM DDR ( za miesiąc druga kość 512)

Dysk w trakcie kupna - segate 160 gb

GeForce 4 Ti 4200

Zasilacz to mercury 400W

Doczytałem się że nie sa to rewelacyjne zasilacze… Czy jednak moga być ?

Niektóre sklepy obcinają gwarancję a później proponują przedłużenie za “drobną” dopłatą. Jest tam gdzieś koło Ciebie Proline ? Ten sklep mogę polecić z czystym sumieniem. Co do dysków twardych Samsung i Seagate to mam obu firm i do dzisiaj (odpukać) działają. :slight_smile: