Norton SystemWorks 2005 - opinie

Witam!

Ostatnio wpadła mi w ręce pewna suma pieniędzy i chciałbym przeznaczyć je na jakiś program antywirusowy. Oglądam się za Norton SystemWorks 2005, ponieważ pakiet z roku 2003 roku przypadł mi do gusty, ponieważ znalazło się tam dużo przydatnych mi narzędzi. Co myślicie o wszystkich narzędziach jak i o samym programie antyvirusowym :smiley:

Proszę o wszelkie przydatne odpowiedzi…

z góry dziękuję :stuck_out_tongue:

Ja raczej nie mam dobrej opini o produktach tej firmy…

Np. Swego czasu blastera wyczaił darmowy antywir. A norton mimo aktualizacji nic… (Miałem cały pakiet) Norton security) Od tego czasu używam sporadycznie … Zapora Kerio plus Ad-Aware 1.05 plus jakiś anty wir Obecnie używam Anty wirPerson 6.0 . A zapewne z nowu na coś zmienie…!

Pozdro

Norton SystemWorks 2003 moim zdaniem jest dużo lepszy od 2004 i 2005. Dlaczego? Dlatego, że jest przede wszystkim dużo szybszy !

Jeśli chodzi o skład: Norton SystemWorks 2005 został okrojony i nie zawiera wszystkich programów, które zawierał Norton SystemWorks 2003, przede wszystkim brak Ghosta ! Jest też dużo wolniejszy od 2003 !

Norton SystemWorks 2004 natomiast, jest moim zdaniem najsłabszy z w/w wersji tego programu. Symantec chyba potraktował go jako wersję przejściową między 2003 a 2005 i nie do końca dopracował. Wersja 2004 jest bardzo wolna, wyrzuca dużo komunikatów np.: o konieczności skanowania antywirusowego zamiast je automatycznie przeprowadzić !

Z całą pewnością polecam Norton SystemWorks 2003 !

Jeśli chodzi o antywirusa możesz być pewny, że nic Ci się nie przytrafi jeśli zainstalujesz program tuż po przeinstalowaniu Windowsa a przed podłączeniem internetu do komputera. Większość (prawie wszystkie) wirusy usuwa w tle i nie zawraca głowy użytkownikowi. Używając tego programu spokojnie mogę powiedzieć, że nie przytrafił mi się żaden wirus.

Ale jak każdy program ma swoich zwolenników i przeciwników. Przeciwników głównie dlatego, że to progam komercyjny (płatny). Ja zaliczam się do zwolenników.

Natomiast moje zdanie na temat kolejnych wersji danego programu czy to Windowsa 98, 98SE, ME, -> XP czy innych jest takie, że każda kolejna wersja jest lepsza od poprzedniej (nawet jeśli wydaje mi się nieco słabsza). Po prostu uważam, że każda kolejna wersja zawiera to wszystko co w starej + coś nowego (np. poprawki itp) i w związku z tym nie może być gorsza.

Pozdrawiam

Niestety, ale jakże “wspanaiły” Norton 2005… nie działa pod Windowsem 2003 Server Eneterprise Edition, zresztą pod 2003 Standard Edition tez pewnie nie (nie sprawdzałem). Jeśli chodzi o antywirusa to używam BEZPŁATNEGO AVG 7.0 PRO, który spokojnie dorównuje Symantecowi, a nawet być może i jest lepszy, a napewno szybszy i nie obciąża tak systemu, u mnie zużywa około 10 mega RAMu. Link do avg http://www.avg.pl

Obecnie używam pakietu NortonSystemworks 2004 i nie narzekam. Według mnie warto jest zakupić najnowszy pakiet.

A czy norton 2005 jest antywirusem przeznaczonym na serwer ??

Nie !!

Wystarczy odwiedzić stronę:

http://www.symantec.pl

i wybrać odpowiednie dla swojego systemu optogramowanie antywirusowe.

Ale jakoś inne programy nie tego typu nie mają z tym problemów, a chodzi o to, że dużo osób używa 2003 w domach i mają spore problemy z tym, wiem bo pomagałem koledze rozwiązać ten problem, ten sam problem dotyczy PANDY!!

Wynika to z założeń dystrybucyjnych microsoftu i firm produkujących oprogramowanie antywirusowe. Do użytku domowego przewidziane są systemy: win 98, ME, XP Home oraz Profesional. Do użytku korporacyjnego na serwery przewidziane są Windows NT (obecnie juz nie rozprowadzany), 2k oraz wdrażany 2003. Niektóre firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe podporządkowały sie temu podziałowi i rozprowadzają inne oprogramowanie do systemów przewidziaych do użytku domowego oraz inne do użytku na systemach serwerowych. Nam szarym userom komputerów pozostaje tylko podporzadkowanie się takiemu stanu rzeczy.

Norton…ma dobre produkty ,ale cóż dobre dla szybkich maszyn (najlepiej 2000 plus 512mb ramu bo “muli” ze poezja, ale fakt antywirusa ma dobrego chodz tez chodzi dziwnie;) ale co tam od czego są one w osobnych pakietach niz caly sysem works . Tak wiec podsumowując najwazniejsza rzecz z pakietu to antyvir …reszta to bzdetne dodatki poza windoctor który jeszcze cos robi , chociaz jak nie ten to inny znajdzie błedy i bądz mądry co lepsze, tak wiec systemwork dla osob z nowym sprzetem na tak , z słabszym na nie :lol:

Dla nie znających się na rzeczy może i są to

:roll:

muj kumpel miał słabego kompa jak instalna 2005 to mu płyte główna spalił poza tym jerzeli masz win XP to epiej nie kupuj sustem works poniewasz on tylko miesza w systemie. Ja urzywam pandy platinium i ad-aware se professional i z tym sprzętem nic mi nie grozi (jurz trzy miesiące) godnu polecenia jest jeszcze mks vir. sprawdź sam! !!

Tylko że Panda platinium,to antivirus + firewall,a NSW ,to pakiet narzędzi do usprawniania,leczenia i czyszczenia systemu.

Ad-Aware - jako antyspyware, nie wykryje Ci wszystkiego,

Nic Ci nie grozi ?? - A chcesz się założyć ?

Co do programów AntySpyware - nie wystarczy jeden, 2, 3, 4 :] tylko 1 najlepiej PestPatrol działający w ochronie rzeczywistej,

Szczerze mówiąc do Ciebie P_Paweł w Sys.Works - antywirus to tylko dodatek,

I raczej nie jesteś bezpieczny :smiley: Nie masz pojęcia ile wirusów/Spyware nie wykrywa panda oraz ad-aware :wink:

Bardzo kontrowersyjne opinie przedstawiasz i to na podstawie bajek spod pieca zasłyszanych od kumpla.

Oj, ten program lub pakiet programów jest naprawde nie wart tych pieniędzy.

Tu się z moderatorem musze zgodzić… !!

godunow niewierzysz mi? myślisz rze zmyślam ale tak nie jest kumpel miał naprawde słabego kompa a 2005 wymaga dobrego sprzętu. jerzeli mi ne wierzysz to twuj prblem :frowning:

no faktycznie jak nieraz systemworks uleczy to nie wiadomo czy chowac sie pod stół czy wogóle z miasta hehe :wink:

a co do spalenia przez antywira to tez sie zgodze ze niezly pic hehe chociaz w dzisiejszych czasach to wszystkiego mozna sie spodzieac jakis nowy wirusek pokrecający procka itd… :twisted: