Numer IP

Już od 2 tygodni po 5 razy dziennie ktoś chce do mnie wleżć koniem trojanskim.Ale mu sie nie udaje.I mam numer IP tego kompa i co z nim moge zrobić? :?

Wpisz tutaj http://ripe.net/db/whois/whois.html jedo IP i powinny Ci się pokazać dane o nim.

dziękuje bardzo.pozdrawiam

Co można dowiedzieć się z takiej stronki ??

Jakie dane się pokażą ??

Jaki masz program zabezpieczajacy,ktory pokazuje Ci kto chce sie wlamac?

Kto jest twoim uslugodawca internetowym?

A co to moze znaczyć, uzywam nortona 2004, i firewall sygate personal, co kilka dni wyskakuje ze ktos skanuje mój komputer, podany jest tam IP ale go nie zapisałem, wiecie co to może oznaczać, i czy rzeczywiscie on skanowal mojego kompa??

No z takiej stronki dowiesz sie nie wiele.Bardzo mało.Moim usłgodawcą jest neostrada,mój program zabezpieczający to Norton Internet Security 2004. JAK TO NIE BYŁ TWÓJ NUMER IP TO ZNACZY ŻE KTOS CI COŚ ROBIŁ ROSEN G

a tych informacji raczej nic nie wynika

Pitek-Na tej stronie znajduje sie formularz zgloszeniowy.Mozesz tam zglaszac wszystkie proby.

Co do Nortona Internet Security to mozesz wejsc w STATYSTYKA>DANE ATAKUJACEGO,i musisz zainstalowac Java Start Web-dzieki temu bedziesz wiedzial z jakiego zakatku globu jestes atakowany.

P.S Tymi probami to bym sie nie mtrwil-w koncu zostaly zablokowane.

Post 2

RosenG-Sprawdz w frewallu w raportch lub dziennik zdarzen tego programu,powinny byc tam informacje czy ktos wszedl do twojego kompa i IP tego osobnika.

Post 3

Na tej stronie http://www.tp.pl/dom/bws/dzialania

Zapomnialem wkleic.

longer nie wiesz do czego słuzy przycisk icon_edit.gif

TZN. wiesz LONGER ja sie nie martwie tymi próbami,ale jak ci tak na dzien ok. 6,7 razy ktoś próbuje sie wepchać z trojanem to sie czasem zastanawiam o co chodzi.WIELKIE DZIĘKI :smiley:

To, że zapora pokazuje informacje o blokowanych pakietach nie znaczy, że

ktoś “atakuje Cię koniem trojańskim”, albo skanuje porty Twojej maszyny !!

Są to normalne “objawy” korzystania z Internetu. Dobra zapora (np. iptables)

blokuje kilkaset pakietów w ciągu kilku godzin - póki co nie zdarzyło mi się

włamanie ani taka próba…

Możesz pójść do wróżki. Jeśli komputer był rzeczywiście atakowany (nikłe

szanse), to atakujący najprawdopodobniej zamaskował prawdziwy adres IP.

Dzięki za wątek!!

Zalerzy jakie kto ma połączenie i czy ma IP zewnętrzny czy wewnętrzny

komenda netstat -an wskazuje jakie są połączenia aktywne i przez jakie porty, może to również pomoc w szukaniu intruza

To moze napiszesz co to znaczy?

Jemu tez blokuje!

A co wtedy jesli mielismy do czynienia z marnym hakerem?

I numer IP jest wlasnie jego?

zgodze sie ze nie ma co marnowac czasu na zglaszanie wszystkich prob wlamania,ale co ktoras mozna zglosic-a moze sie uda.

Na przyszlosc daruj sobie takie wstawki.

:hahaha:

Lektura obowiązkowa (minimum programowe):

CERT Polska

SecurityWortal

GRC