Jakia Vista na ten sprzęt?

1)Witam zastanawia mnie jaka Vista by poszła na tym sprzęcie? Sempron64 3000+,512, i radeon 9550 256. Oczywiście jakaś najbardziej rozbudowana.

2)Czy Office 2007 najbardziej rozbudowana wersja pdzie na tym kompie z Vista?

Kazda Vista pojdzie na tym sprzecie, nie mniej poczynajac od wersji z tematem wizualnym aero praca z vista nie bedzie nalezala do przyjemnosci. Za malo ramu, sam system zajmuje ponad 500 mega, nie wspominajc juz o programach w tle.

Mimo wszystko najlepiej brac najlepsza wersje, w koncu kiedys pewnie dolozysz troche pamieci :slight_smile:

no tak, Aero można wyłączyć. To można się pokuśić o najbardziej rozbudowane.

Witam!

Używanie Aero Basic, czy Aero Glass nie ma praktycznie żadnego wpływu na działanie wydajnościowe systemu. Więc przestańcie pisać bzdury.

No tak Remix na twoim sprzecie pewnie nie ma roznicy, jednak sam mialem przyjemnosc sprawdzenia Visty Home Basic i Premium i roznice w zajetosci pamieci byly, i to nie male, a chyba nie powiesz mi ze ilosc wolnego ramu nie wplywu na dzialanie programow jak i calego systemu.

Pozdro

Wymagania na Vistę:

-Procek minimum 3,2 ghz

-1 GB RAMU :mrgreen: (Spec od tych spraw powiedział że na wersja premium to 2gb :o

-15 gb wolnego miejsca na dysku :stuck_out_tongue:

Pozostane na Xp-eku :!: :slight_smile:

A kto takich bzdur napisał?

1 GB RAM starcza spokojnie, przy 512 nie jest źle, mogło by być lepiej.

3,2 GHz procesora też nie jest potrzebne, spokojnie mi chodziła na Athlonie 2400+ oraz Sempronie 2500+. A u mnie na Core Duo T2250 (który ma 1,7 GHz) działa doskonale.

Częstotliwość taktowania procesora nie wyznacza obecnie wydajności procesora.

15 GB dysku to prawda jednakowoż.

Witam!

towdii… mylisz się - jeśli tylko komputer spełnia wymagania, aby uruchomić Aero Glass, to nie ma różnicy w wydajności, czy będziesz używał Aero Glass, czy Aero Basic. Na forum tutaj wielokrotnie przewijał się ten temat, przeprowadzaliśmy testy, oglądaliśmy testy z netu, czytaliśmy artykuły na ten temat i jednoznacznie z nich wynika, że AERO GLASS NIE MA WPŁYWU NA WYDAJNOŚĆ (z Aero Glass system uruchamia się tylko 2-5 sekund dłużej).

Dokładnie, u mnie nawet Sidebar nie miał wpływu na wydajność. Celowo zrobiłem z Visty Windowsa 2000 - klasyczny windows i nic… no może z 50MB było.

Tak więc nie wierzcie sprzedawcom !

Heh remix nie zrozumielismy sie, ja porownuje Viste bez aero (home basic) z vista z aero (np. home premium) natomiast Ty porownujesz aero basic z aero glass (przezroczysty). I tu sie z Toba zgodze, miedzy glass a basic roznice sa znikome, natomiast roznica miedzy vista home basic a premiium jest juz odczuwalna, szczegolnie jesli mamy malo ramu.

Witam!

Chwila chwila… Przeciez jest tylko wygląd klasyczny + dwa Aero (Aero Basic i Aero Glass). Nie ma innych Aero.

Aero Basic dostępny jest np. w systemie Home Basic, a Aero Glass dostępny jest np. w Home Premium, Ultimate itp.

Bez Aero jest tylko wygląd klasyczny i dostępny jest we wszystkich wersjach, ale jak masz korzystać z wyglądu klasycznego to po instalować Vistę?

Tak i wlansie o tym mowie od samego poczatku. Po co w takim razie instalowac viste? no wiesz nie kazdy instaluje nowe wersje systemow, porgramow tylko po to aby cieszyc sie nowym wygladem. Aero to tylko powloka, liczy sie to jak system dziala, co oferuje, vista oferuje nie tylko mily dla oka interface ale wiele innowacyjnych rozwiazan.

To tak jakbys powiedzial, po co uzywac xp z wygladem klasycznym, przciez wyglada jak 98. Szkoda, ze wiekszosc nowa winde kojazy tylko z przezroczystymi oknami.

BTW umiejetnie skonfigurowany SUSE wyglada duzo lepiej niz Vista z aero glass.

No na pewno ludzie się nie rzucą na Viste, tak od razu, póki będą działać programy pod XP i gry to nie ma sensu i szkoda kasy, może za parę lat, gdy kompy dwurdzeniowe będę, kosztować tyle co np. Athlon64 3000+ to wtedy można kupić Vistę, jak sprzęt stanieje. I tak jak wcześniej napisałem nie będą działać programy. No i zawsze można Liuxa zainstalować, tylko że trudny w obsłudze jest.

P.S. A ta Luna jest i tak ładna w Windoowsie XP, a zawsze można sobie jakis program ściągać upiększający.

Witam!

windowsowiec…

Po pierwsze to Linux nie jest trudny w obsłudze, powstają coraz to lepsze środowiska graficzne i “instalatory” typu CNR.

Po drugie to nie chodzi o sam wygląd, ale o funkcjonalność Aero Glass

Po trzecie Vista szybko wyprze Windowsa XP i to bardzo, pomimo, że MS zapowiada wsparcie dla XP do 2014 roku. Poczekaj tylko jak zaczną wyrastać jak grzyby po deszczu gry na DX 10 to cały rynek ruszy w kierunku Visty i GF8xxx.

Po czwarte już bardzo wiele osób ma sprzęt, na którym Vista będzie spokojnie śmigać z Aero Glass.

Po piąte… Vista nie kosztuje dużo więcej niż Windows XP, więc jak się kupuje nowy system to śmiało można inwestować w Vistę, bo i tak większość programów spokojnie działa na tym systemie, a jeszcze w tym roku wyjdzie SP1 do Visty, co pewnie bardzo poprawi kompatybilność.

Czekać parę lat na Vistę? na tej zasadzie to powinniśmy jeszcze siedzieć na Win98 lub 2000, bo przecież XP tak samo jak Vista, a nawet bardziej na początku nie był kompatybilny.

no to się zobaczy, na razie poczekam jeszcze na SP1