Mój Komputer a Vista?

Witam.

Zastanawiam się nad zakupem systemu Windows Vista, ale mój komputer ma już kilka latek, gdzieś czytałem, że wystarczą już procesory powyżej 800GHz, ale nie jestem do końca pewny czy Vista będzie płynnie chodził na tym sprzęcie:

Intel Celeron 2,2Ghz

512 MB RAM

80 HDD

GeForce2 64mb

Nie gram w żadne gry, komputera używam raczej do tworzenia stron WWW itp.

-Mam jeszcze pytanie; ile Vista zajmie mi miejsca na dysku? i czy aplikacje (programy) pod XP będą bez problemu działały na Win Vista?

do tego ci vista nie potrzebna

komputer jest zdecydowanie za słąby aby komfortowo się pracowało z vistą …

wprawdzie dasz rade zainstalować i będzie na nim chodziła ale nie będzie to miłe a jeśli zależy ci na aero to na bank nie ruszy

Radziłbym ci poczekać z zakupem Visty jeszcze ok. 2-3 lata. Za ten czas powinna stać się na tyle popularna, że większość programów na niej ruszy. Teraz nie marz nawet o tym.

Vista ma takie same słabości,jak na początku miał XP,tak jest z każdą nowością

niekompatybilnośc - nie wszystkie programy i urządzenia mogą na razie pod Vistą działac,problemy są z popularnym pakietem Nero

niezłe wymagania - min 1 GB ram i przy GF 2 64 zapomnij o Aero - dopiero wersja Premium za 420 zł ma na tyle dużo nowości,że widac różnice między XP,1 GB ram to minimum dla Visty,min 15 GB miejsca na dysku

nieodkryte błędy systemu - nie zdziwie się,jeśli co jakiś czas będzie nowa dziura w Viście,bo system dopiero wyszedł i nie jest przetestowany

Na razie zły dla graczy - MS podobno usuwa DirectSound z pakietu DirectX,zastępując go OpenAL,potrzebne są sterowniki tłumaczące,w grach może nie byc pod Vistą dżwięku,chyba,że obsługują OpenAL

Rozumiem, a czy ma ktoś na podobnym sprzęcie Viste? bo mimo wszystko chciałem zapytać jak działa na takich parametrach…

Na tej stronie znalazłem wlaśnie potrzebne wymagania do Windows Vista Capable PC ;

może mi ktoś przy okazji przybliżyć czym różni się Capable PC od pozostałych wersji Visty?..

Vista Capable PC to komputer który spełnia minimalne wymagania systemu,minimum oznacza działanie podstawowej wersji systemu,ale jeśli uruchomisz oprucz tego kilka programów,może się zacząc ciac,przy 512 MB ram zapomnij o Aero,chyba,że chcesz,aby system się stale wieszał