Komputer sam sie resetuje i "wywala" Windowsa

Witam! Moj problem jest tego typu ze komputer bedac w Windowsie sam sie resetuje. Obojetnie w jakim momencie. Moze to byc pisanie w Wordzie, badz sprawdzanie poczty e-mail. Po tym zdazeniu wchodzi do niego i znow to samo. Po kilku takich sytuacjach Windows mi siada. Przy wejsciu do niego pokazuje mi sie ekran z bledem. Robilem kilka razy format i instalacje systemu lecz dalej jest to samo.

Dodam ze wczesniej mialem problem takiego typu ze gdy wylaczylem komputer i pozniej jak go wlaczylem slychac bylo dlugi powt. sie sygnal. Sprawdzalem wtedy cale podlaczenie, nawet rozkladalem kompa i na nowo go skladalem i dalej to samo. Wtedy pomoglo mi wyjecie baterii na kilka minut. To bylo jakies dwa miesiace temu. Teraz myslalem ze problem rowinez lezy po stronie biosa. lecz po wyjeciu i wlozeniu baterii komp chodzi tylko chwile dluzej, po czym i tak jest to samo - zwiecha i na nowo format z Winem. Posiadam plyte ASUS CUSL2, Pentium 800, Windows XP. Czy moze to byc wina plyty glownej?

Jeszcze mam jedno pytanie, ktory procesor jest lepszy Pentium 800/255/133, czy Celeron Tualatin 1300/255/100? Chodzi mi konkretnie o reakcje i sprawowanie sie w Windows XP.

sprawdź podzespoły w kompie ,pamięć.procek,sloty kart zasilacz no i sama płytę ale daję pewność że walnięta jest pomieć typowe objawy resetu ,sprawdź płytę zobacz czy nie ma uszkodzeń ,podmień twardy dysk może być uszkodzony , szczególnie elektronika tam nie ma za dużo elementów jak możesz podmieniaj ,wyrzuć wszystkie karty które są zbędne magą być wadliwe.pozdr.rysmor

Witam. Zajrzyj tutaj

To raczej wina zasilacza i niestety przykra wiadomośc trzeba go wymienic !!

Użyj opcji szukaj i poczytaj,temat omawiany wielokrotnie.JNJN

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php