Nie mogę niczego zainstalować - dlaczego?

Witam. Pewnego dnia chciałam zainstalować “Sony Route Planner” i pojawił mi się komunikat “C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT.Ten plik systemowy nie nadaje się do uruchamiania aplikacji systemu MS-DOS lub Microsoft Windows. Wybierz przycisk “Zamknij”, aby zakończyć działanie aplikacji” …Odpuściłam sobie, bo pomyślałam, że musi być coś nie tak z płytką… A teraz chciałam zainstalować sobie słownik Collinsa i przy uruchamianiu setup.exe pojawia mi się ten sam komunikat… Przy innych płytkach to samo. Czy ktoś będzie w stanie mi pomóc? (chciałam wkleić tu jpg-a z tym komunikatem, ale chyba nie wiem jak… ). Pozdrawiam

mała wskazówka jak chcesz wkleić rysunek do postu to musisz rysunek umieścić na stronie internetowej i dopiero podać ściezke do strony . :wink: :wink:

Skopiuj plik AUTOEXEC.NT. z folderu windows/repair do folderu windows/system32 :wink:

Działa! !!

Miałem ten sam problem i zrobiłem tak jak powyżej. Niby Pomogło. Tym razem: “Nie można wczytać systemowego generatora znaków. Program XYZ nie może zostać uruchomiony.” Co robić?

Podgląd zdarzeń i co za błędy.

Napisz dokładnie treść błędu.

Scan kompa na szkodniki.

Z uruchom chkdsk /f i sfc /scannow.