Jak zamienić prezentacja PowerPoint'a do pliku *.exe

mam problem… robiłęm slajdy na język angielski i w domu mam office’a XP a w szkole jest 2000 i kopa… nie otwiera się prawidłowo… nie widać niektórych obrazów tła przejścia są nie takie jak trzeba… i teraz pytanie czy da się zrobić to w takim formacie żeby pokazało dobrze żeby to zadzaiłąło na podobnej zasadzje jak z zamianą pliku z *.doc na *.pdf żeby czcionki obrazy etc. były niezmienne itd. zależy mi na tym bo ma to duży wpływ na moją ocenę :frowning:

w tradycyjny sposób czyli zmienianie nazwy z rozszerzenia *.ppt na exe niec nie daje z tego względu iż prezentacja się nie otworzy( próbowałem wiele razy) pokaże sie tylko dosowskie okienko i błąd. może kto inny ci pomoże ze zmiana tego rozszerzenia chociaż nie wiem czy się wogóle da zrobić to tak aby się prezentacja otworzyła :slight_smile: :slight_smile:

Mozna ściągnąć PPT viewer (za darmo chyba :D)

i każdy będzie mógł oglądać prezentacje; nawet jak nie ma PowerPointa :slight_smile:

no z tym PPt viewer to by było dobrze… to może jakiś program, którego nie trzeba instalować…?

Witam,

POCZYTAJ, może pomoże.

Sprawę rozwiązujesz w prosty sposób. Otwierasz w domu swoją prezentacją na office XP i z menu Plik wybierasz Zapisz jako

a następnie w nowo otwartym oknie rozwijasz Zapisz jako typ i wybierasz Prezentacja programu Power Point 97-XP i 95 i zapisujesz.

Po takiej operacji prezentacja bezproblemowo otwiera sie na Office 2000 ale niestety bez efektów które zostały dodane w wersji XP

no właśnie o to chodzi… o ty, rozwiązani już wiem… a nie chce mi się teraz efektów zmieniać etc bo troche tych slajdow jest :evil: wolałbym inne rozwiązanie…

Witam,

naprawdę moja porada nie wydaje Ci się najprostszym i najskuteczniejszym wyjściem? Przecież TAM jest napisane, że "Aby przygotować taki “samodzielny” pokaz, wydajemy komendę Plik | Spakuj na dysk CD. W wyświetlonym oknie wskazujemy miejsce, w którym chcemy zapisać naszą prezentację. Do wyboru mamy płytę CD-R (Kopiuj na dysk CD) lub folder. Aplikacja PowerPoint Viewer jest standardowo dołączana do zbioru PPT. W moim mniemaniu właśnie o to chodzi. Masz prezentację na płytce i odtwarzasz ją gdzie chcesz, bo PowerPoint Viewer jest do niej dołączony? Jest też druga porada mówiąca jak uniknąć problemów z czcionkami.

eheheheee dzieki… nawet nie instalowałem tego viewera bo nie miałem czasu… myślałęm że poprostu bym musiał na innym kompie to zainstalować… nie brałem pod uwagę takiej opcji :]

jeszcze raz thx :wink:

UPDATE

moja radość chyba była przedwczesna bo mi się zainstalowało i jest tylko jedna opcja otworzyć prezentacje i nic więcej sie nie da zrobić… jak niby to na CD nagrać…?

ja ściągałem vieweraz oficjalnej strony microsoftu

PS

takz robiłem i mimo to w szkole były tzw “krzaczki” :evil:

UPDATE

znalezłem coś takiego:

nie dało się dołączyć viewera ale ściągnąłem nową wersję i jest ok :lol: nagram n rw i jutro w szkole przetestuje 8)