Drukarka- problem!

Wiatm!

Nie moge zainstalowac Drukarki Lexmark Z25. System XP. Wczoraj przy wydruku pojawił sie komunikat ze system nie widzi drukarki. Próbowałem zainstalowac jescze raz ale nie mozna. Kopiuje, instaluje a na koncu pojawia sie komunikat ze instalacja anulowana przez uzytkownika i ze urzadzenie nie działa porawnie. Sciagnąłem stery z netu i to samo. Odinstalowałem SP2 (myslałem ze taka przyczyna) i dalej to samo. Wyłączyłem firewalla, antyvira i nic. To ja juz nie wiem!!

A pilnie potrzebuje wydrukowac zusowske deklaracje. Pomocy!!

Usuń stery do drukarki,również z rejestru i wtedy spróbuj zainstalować.

A jak to zobic? Jak je usunac? Jakims programem?

;] Z menegera urządzeń

Po odinstalowaniu Jv16 Power Tools [PL] - Skan Rejestru !

Info: http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2 … d=509&t=29

Chyba, że chcesz ręcznie wywalać z rejestru :frowning:

NIestety dalej to samo!!

"Wystapił bład podczas instalowania tego sprzetu

(…)

Nie mozna odnalezc okreslonego moduły"

Witam.

Nie wiem jak jest w tej drukarce z głowicą drukującą ale może być zatkana i to może być przyczyną błędu i komputer może jej nie widzieć bynajmniej ja tak miałem z canonem .

Dokładnie to samo było u kolegi, tylko że z drukarką Canon. Pomogło ponowne zainstalowanie Windowsa.

Ale komputer ją widzi. Przy stracie systemu wykrywa ją jako nowy, niezainstalowany sprzęt.

Tego własnie bardzo chciałbym uniknąc.

A dobrze instalujesz ?

http://www.lexmark.com/publications/pdf … setupb.pdf

http://www.lexmark.com/publications/pl/z25-z35/

Phylby!

Tak.

Dziwne jest to, ze podczas instalowania od razu z płytu instalacyjnej cała operacja przebiega prawidłowo a na koncu pojawi sie komunikat ze instalacja anulowana przez użytkownika

U mnie też wykrywał nowy sprzęt ale go nie instalował .

Sądzę że najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt tel. z serwisem ale stawiam na głowicę możesz spróbować ją samemu wyczyścić .

Hmmm tylko co ma głowica do instalacji sterowników ??

Ja bym radził raczej przypatrzeć sie płycie CD ze sterownikami czy nie jest za bardzo porysowana i jeżeli tak to rozglądał bym się za innymi w internecie.

Tez tak próbowałem ale dzieje sie to samo. Z reszta pisałem w pierwszym poscie ze sciagałem sterowniki z netu. Nic to nie dało.

Jak Toffi napisał

i może się nie znam ale miałem podobny problem i była to wina głowicy bo co z tego że instalował część sterowników drukarki jak wyskakiwał komunikat

i instalacja zostaje zakończona – rezultat instalacja nie kompletna . I w serwisie to potwierdzili że to wina głowicy bo przy instalacji komputer nie może odpowiednio skonfigurować sprzętu.

Dzwoniłem do pomocy technicznej Lexmarka. Powodzieli ze drukarka sie zepsuła. Ehhh…

A ja dalej bujam sie z tym problemem. Czy jest ktos w stanie mi pomóc?

Kiedyś miałem coś podobnego z z65-tką…

Moja siostra pod moją nieobecność zechciała zainstalować drukarkę i coś skopała. Po powrocie bawiłem się z kompem… Instalacja sterowników nie przebiegała prawidłowo, więc deinstalka i czyszczenie rejestru i próba instalacji sterów - też nic…

Pomyślałem więc, że te sterowniki się nie deinstalują prawidłowo, coś jeszcze zostaje i bruździ… O ile dobrze pamiętam, pomogło ręczne wywalenie wszystkich plików drukarki, czyszczenie rejestru i wywalenie jakiegoś pliku lexmarka z katalogu c:\windows\inf.

Po resecie już się spoko instalowała…

No ale zawsze też można zrobić format. :smiley:

Niestety ja nie mam takiej sciezki:(

Jeżeli masz windowsa, to i masz katalog Inf. -najprawdopodobniej będzie ukryty, więc w Exploratorze dajesz Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte…

No fakt. Masz racje. Nie pomyslałem.

Tylko ze ja tam nie iwdze zadnego pliku lexmarka. Nic takiego lub podobnego tam nie mam. Szukam oczywiscie po nazwie. Lexmark, lx itp.

Złączono Posta : 11.10.2005 (Wto) 16:33

Juz troche czasu minęło a ja dalej walcze i sie nie poddaje. Doszedłem do prawdopodobnej przyczyny. Przyczyna tkwi w nieuruchominej usłudze LexBce Server. Problem w tym ze nie moge jej recznie uruchomic. Gdy w usługach chce to zrobic pojawia sie taki komunikat:

Nie mozna uruchomić usłygi LexBce Server na komputerze Komputer lokalny. Błąd 3. Nie można odnaleźć określonej scieżki.

Znajdzie sie ktos kto wie jak temu zaradzic?