Jeszcze raz co do wymagan sprzętowych - pomocy

witam serdecznie

mam taki problem …

jestem zainteresowany kupnem windows vista home premium ale z tego co czytam na roznych forach to ten system ma spore wymagania sprzetowe…I TU SA MOJE OBAWY .czy sprzet ktory posiadam bedzie wystarczajaco wydajny bym mogł sie w pełni cieszyc z nowego systemu operacjnego…

obecnie posiadam taki komputer …

procesor - intel pentium 4 3.00ghz

PŁYTAG intel 915 gav

pamiec ram - 1.00 GB ram

dysk twardy 80 GB

karta grafiki - gigabyte nvidia 6600 128 mb pamieci w tym obsguje pixel sharder 3 i wertex sharder 3

stacja dyskow - lite-on dvd - r

internet - 512

to chyba wszystko …

p.s. mam jeszcze jedno pytanie ktore sie nasowa w tej sytuacji …a mianowicie - czy jesli kupie viste i zainstaluje w obecnie posiadamym komputerze a okaze sie po kilku miesiacach/tygodniach/dniech ze musze kupic nowy komputer TO CZY BEZ PROBLEMU BEDE MOGŁ ZAINSTALOWAC TĄ SAMĄ VISTE NA NOWYM SPRZECIE…

PZDR OCZEKUJAC NA SZYBKA ODP.

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

A może to…?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=1991&t=47

Jeżeli wersja OEM, to musisz kupić nową Vistę, bo za zwyczaj przypisuje się ona do płyty głównej, a więc skoro masz zamiar kupować nowy komputer, to płytę gł. wymienisz?

Zostaje jeszcze wersja BOX, gdzie płytę główną możesz zmieniać do woli, ale cena systemu jest kosmiczna. :o

no własnie to niebardzo …

własnie dlatego sie zarejestrowalem na tym forum zeby mi ktos z was napisał faktycznie jak jest z tym moim kompem .czy sie nadaje czy nie ,

PLIZZZZZZZZ NIECH KTOS NAPISZE MI KONKRET ODP

bedzie dzialac bez problemow

OK WIELKIE DIEKI … CZYLI CO …MOGE KUPOWAC VISTE HOME PREMIUM SPOKONIE…???

grabarz007

Vista będzie działać u Ciebie bez problemów. Aczkolwiek dla pełnego zadowolenia mógłbyś dorzucić jeszcze 512 MB RAM-u. Jednak moim zdaniem możesz śmiało kupować, będziesz zadowolony.

Tak, zgadzam się z briho… W miarę dobra karta graficzna no i dorzuć z 512MB ramu a jak możesz to nawet 1GB… chociaż możesz skorzystać z Ready Boost :mrgreen:

zgadzam się w 100%, a na dodatek dokupienie pendriva 1 GB, wyjdzie taniej niż 1GB RAM’u.

ale wiesz, on już ma 1GB ramu, a 512MB pendrive mu w zupełności starczy (: Chociaż te ceny są teraz śmiesznie [no może nie aż tak :mrgreen:] małe tych pendrive. Niech spróbuje z 512mb kosztuje około 30zł a zawsze się może przydać. A jak będzie mu zwalniał to niech kupi 1GB (:

ALE JA MAM 2 X 512 RAM …WIEC NASTEPNEJ JUZ NIE MOGE DOŁOZYC

MAM 4 PORTY NA RAMY W TYM 2 ZAJETE DDR …KOLEJNE 2 SA NA DDR2 ALE NIEMOZNA CHYBA ŁACZYC DDR Z DDR2…

PZDR

grabarz007 , no to dokup pendriva tak jak napisałem ja i xcracker.

dobra sprobuje …zobaczymy dzieki za pomoc :smiley:

Albo sprzedaj jedną kość 512 MB a dokup 1 GB :slight_smile:

a mozna miec w jednym porcie 512 a w 2-gim 1 giga…???

:o

zerknijcie tu jeszcze

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=136245

… …A PRZED KUPNEM VISTY MUSZE WSZYSTKO WIEDZIEĆ CO I JAK

PZDR

tak, ja np. w moim komputerze w jednym banku mam 256, a w drugim 512.

Można, tylko najpierw upewnij się jaką największą pojemność RAM-u możesz zamontować w jednym gnieździe. W starszych płytach max. może być 512 MB.

Ja mam 2 X512 i jestem zadowolony ale jeszcze dokupie 512 :slight_smile:

Ja tam bym się tak nie sugerował wymaganiami na tą Vistę bo u jednych na forum śmiga na 512 MB a u jednego czytam, że mu 1 GB mało komfortu daje… Mi się wydaje, że przyzwoita grafa, wydajny procek i 1 GB RAM spokojnie wystarczy :slight_smile:

Tak Masz trochę racji ale do komfortu to tak ze 2GB (to jeszcze zależy jak kto postrzega komfort pracy na kompie). A z 512MB to jak ma chodzic? wszystko powyłączane czyli Win2K :slight_smile:

Pozdrawiam