Windows Vista - wolniejsze pendrivy i ReadyBoost

Poniżej recepta jak zmusić Vistę do obsługi funkcji ReadyBoost na wolniejszym pendrivie.

UWAGA - operacje na rejestrze Windows - PAMIĘTAJ ZROBIĆ KOPIĘ

  1. Podłącz Urządzenie.

  2. Otwórz zakładkę Readyboost we właściwościach urządzenia

  3. Odznacz “Zatrzyma ponowne testowanie tego urządzenia, gdy je podłączę”

  4. Odłącz urządzenie

  5. Uruchom Edytor Rejestru (START -> URUCHOM -> REGEDTI)

  6. Rozwiń klucz rejestru - HKLM (Local Machine)->SOFTWARE->Microsoft->Windows NT->CurrentVersion->EMDgmt

  7. Znajdź swoje urządzenie.

  8. Zmień: Device Status to 2

  9. Zmień: ReadSpeedKBs to 1000

  10. Zmień: WriteSpeedKBs to 1000

  11. Podłącz urządzenie z powrotem.

  12. URUCHOM ReadyBoost

Pozdrawiam

a czy to bedzie wtedy taki “boost” jaki miali w zamiarze?

plgracz

Może podasz źródło z kąd kopiujesz te wiadomości ?

I tak nie działa, widziałem to już ,sprawdzałem, i nic

Gdybyś wiedział czego szukać w rejestrze i gdzie w tym rejestrze szukać to byś takich bzdetów nie pisał.

Ciekawe gdzie to widziałeś?

Pozdrawiam

Pozostawię to bez komentarza…

Ps. doczekamy się screena z tego przerobionego menu start panie specu od windows vista ?

skoro tak sie znasz na rejestrze że potrzebujesz kopiować newsy/ tweaki :hahaha:

ja też już gdzieś to na jakimś forum widziałem! jak znajdę źródło to napisze!

ahh na stronie ms jest… ale nieco inaczej :slight_smile:

aero , niestety- działa to, a to że niepotrafisz obsługiwać rejestru to nie nasza działka…

Specjalnie dla AERO (pewnie i tak napisze że zrobiłem to w Photoshopie)

abe9d4d8b4e7b9a6.jpg

38335703475dbfca.jpg

38f4c5f1d9c30197.jpg

Karta SD Kingston Elite Pro

http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art025.mspx#EEB

:slight_smile: dzięki - chociaż raz Microsoft coś napisał mądrego.

spoko- aero i tak powie że to przed chwilą napisaliśmy :stuck_out_tongue: a w screeny nieuwierzy …

Dokładnie - Pozdrawiam

Dodam jeszcze, że nawet wolniejsze pendrive niż jest norma ustalona do ReadyBoost przydają się do komputerów z 1GB ramu… pomaga to w grach- pamięć z RAMów zrzucana jest na pendrive i zostaje więcej miejsca na RAMówce na gierke- więc polecam sposób plgracz a :slight_smile:

pozdro

To jest wypowiedź AERO w jednym z tematów o READY BOOST - sam podał linka do M$ i twierdzi, że nie działa :slight_smile:

Nie ma co się sprzeczać- jeśli MS tak napisał to znaczy że działa. Zresztą jeśli szanowny pan @aero chce moge dać i swoje screeny :slight_smile:

Dokładnie - jesteśmy tu po to by sobie pomagać. Jeden zrobi tak, inny inaczej. U jednego pójdzie u innego nie. Na to nie ma rady.

Pozdrawiam

Zgadzam się… a wracając do Twojego sposobu- to daje głowę że działa na 100% bo sam sprawdzałem :slight_smile:

Aero- bądź łaskaw i zrób screeny wszystkiego co jest z tym związane i udowodnij że niedziała :slight_smile:

Dajmy mu już z tym spokój - ja dzisiaj dałem post o zmianie Wyglądu Pulpitu (samemu mi poleciał system bo coś sknociłem ale dzięki przywracaniu systemu ruszył).

Każdy ma prawo sie pomylić.

Pozdrawiam

Nie nie- plgracz , ja na niego nie nastaje… ale wiesz, moż jest na realu jakiś sposób żeby nie dział… u mnie trik z Aero nie działa żeby pogrzebać w rejestrze a niby 100% poprawny i wogóle…

Temat zamknięty - do wyjaśnienia