Prawo jazdu wiek

Czy to prawda ze ma wejść ustawa ze prawo jazdy bedzię można uzyskac od 17 lat bo już słyszałem od kilku osób o tym

Z tego co ja słyszałem to możesz zrobić sobie prawo jazdy nawet w wieku 16 lat, tylko musisz jeździć z osobą również posiadającą prawo jazdy, ale nie jest to zbyt opłacalne i wygodne. Prawo jazdy “dla siebie” możesz zrobić w wieku bodajże 18 lat.

można zrobić prawko od 16 lat tak jak pisał wiesio52 i jest to kompletna pomyłka… prawko powinno być od 19/20… byłoby mniej wypadków…

rząd podpisał projekt ustawy czyli jak wiadomo za nim ona wejdzie w życie (jeżeli w ogóle wejdzie) to napewno skończysz 18 lat.

Na razie to sobie ogonkiem możesz pomerdać a nie prawko w wieku 16 lat zrobić :lol:

Po głębsze informacje zapraszam na forum prawojazdy.com.pl - jest tam obszerny topic o propozycjach zmian.

Jak masz 16 lat to możesz zdawać na prawo jazdy kat B1 czyli prawo jazdy na samochody do 500 czy 550 kg jak chcesz zdawać na kat B to musisz mieć 17 lat i 8 miesięcy.

Z wszystkim sie zgadzam tylko nie 17 lat i 8 mieś. tylko 9

A ja się nie zgadzam z obydwoma wypowiedziami.

Możecie rozpocząć kurs na prawo jazdy mając 17 lat 9 miesięcy.

Natomiast do egzaminu na prawo jazdy kat. B można przystąpić po ukończeniu 18ego roku życia.

DOKŁADNIE :slight_smile:

A jeśli chodzi o wiek 16 lat to był pomysł żeby to wprowadzić ALE:

:arrow: uczeń musiał zdać normalnie egzamin

:arrow: aby mógł jeździć musiał by mieć specialnie przystosowane auto (tak jak L-ke czyli drugie lusterka, dodatkowe pedały).

:arrow: do tego osoba która MUSIAŁA by siedzieć obok musiała by skończyć kurs… coś w stylu instruktora.

Raczej to nie przejdzie i całe szczęście ;]

i jeszcze być spokrewniona :stuck_out_tongue:

to tylko projekt, dobrze ze:

takie “przedsiewziecie” wymaga kasy (za kurs i przystosowanie samochodu) i czasu i poswiecenia ze strony rodzica wiec to chyba malo oplacalne… a tak obecnie to 16-latkowie MOGA po zdaniu egzaminu jezdzic takimi samochodami jak pisaliscie wyzej, to sie chyba micra nazywa ale zdaje mi sie ze kupe kasy kosztuje…

i jeszcze chyba taka sama L na dachu :stuck_out_tongue:

nie wiem skad wy bierzecie nieprawdziwe rewelacje w stylu:

czy

w ameryce chyba jest prawo jazdy od 16 lat i w niektorym panstwach europy chyba tez i bez zadnych opiekunow mozna jezdzic

Ale tu jest Polska, ludzie chcecie się pozabijać ,popieram pierwszy cytat na 100%,człowiek w wieku 16 lat jest zupełnie nieodpowiedzialny,a co dopiero ponosić odpowiedzialność za prowadzenie pojazdów mechanicznych,co najwyżej pokierować sobie motorowerem to może,przynajmniej sobie połamie nogi a nikogo nie zabije,chyba iż ma pecha

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 15:23

Znając zapędy młodych ludzi to od razu samochód trochę gorszy od PORSHE by chcieli poprowadzić ,a tak sie nie da.POZDRO

model12 prawda jest taka że niejeden facet po 50ce jeździ bardziej brawurowo od nieodpowiedzialnego 18ka.

Sam widziałem ostatnio takie przypadki na drodze.

Facet myśli że ma doświadczenie i wszystko potrafi i zupełnie nie liczy się z innymi na drodze :?

Nawet gdybyś w tej chwili miał jeden roczek :wink: :wink: :wink:

Złączono Posta : 04.03.2007 (Nie) 20:16

Porsche :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ludzie są oniebo rozsądniejsci, a i nieodpowiedzialnosc oraz skutki wypadków sa iście surowo karane, nie to co u nas!

A kartę motorowerową można zrobić od 13 lat. A jak ja chodzę do szóstej klasy SP i mam 13 lat to mogę gdzieś zdać ?? Jak coś to gdzie ?? Pozdro !!

Na komendzie :wink:

Jak nie wiesz to nie pisz !!

Szkoła ma obowiązek organizacji procedury uprawniającej do otrzymania karty.

Spytaj się swojego nauczyciela techniki i wychowania komunikacyjnego, on Ci powinien udzielić informacji.

Na komendzie można też zdawać… :roll:

To dopiero pod koniec 1 kl. gimnazjum.

:wink: