Windows DVD Maker a filmy .avi

Naszło mnie na wypróbowanie systemowego narządzia jakim jest Windows DVD Maker.

Zacząłem od tworzenia filmu korzystając ze standardowo dodanych filmików z rozszerzeniem .wmv Wszystko poszło gładko i pięknie aż do końca.

Ale gdy postanowiłem zgrać sobie krótkie filmy, które robiłem aparatem cyfrowym (z rozszerzeniem .avi) zaczęły się schody.

Początek jeszcze szedł jako tako tzn. opcja “dodaj elementy” zadziałała bez szwanku i trzy zaznaczone pliki zostały elegancko dodane. Natomiast jeśli tylko kliknę “dalej” zaraz wyskakują okienka:

ea0efad01fef8797m.jpg

i zaraz

70fea76b7b1dd80fm.jpg

Popróbujcie i dajcie znać czy u was jest tak samo i czy jest jakieś skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Ja wczoraj probowalem tym programem wyciac kawalek filmu DVD… ale nie dalo rady… uhm

A jak wychodzą testy u innych szanownych forumowiczów ??

Czy ktoś może poradził sobie z problemem ??

A może ten problem nie występuje wszędzie ??

Właśnie spróbowałem nagrać film DVD makerem, i wszystk oposzło gładko, nie wyskakiwały żadne błędy.

Co Masz wgrane do systemu?

Kodeki - jakie?

Program do nagrywania - jaki?

Niestety u mnie też jest z tym kłopot - wstawiam klipy nagrane z TV w Media Center, DVD Maker tworzy filmik i menu (działa podgląd) :slight_smile: zaczyna konwertować jest OKi ale jak mu przyjdzie nagrać na płytę to się wy… :x …a - twierdzi, że płyta nie dobra (ta sama płyta zapisana następnie w Nero działa);

Przypuszczam, że jest to sprawa kodeków i programów nagrywających wgrywanych po instalacji Visty (przy kolejnej reinstalce sprawdzę to i napiszę)

Pozdrawiam

Być może

Nie sądzę, DVD Maker korzysta z systemowego programu do nagrywania a, ten sam w sobie u mnie działa.

Czekam z niecierpliwością. :smiley:

U mnie wywala program już przy próbie dodania filmu (jeśli jest to film pełnometrażowy) lub po wciśnięciu opcji dalej, już po dodaniu klipu (jeśli był to film krótki i mniej pojemny). W sumie ciekawa zależność.

Programy do nagrywania: systemowy i nero najnowszy ze strony prodeucenta, co do kodeków to k-lite mega codec pack 1.66, zaraz sprobuje nagrac na plyte i zobaczymy.

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 18:26

Lipa, po 1,1% kodowania, wyskoczyl napis “Program DVD maker przestał działac” :slight_smile: hmm, świetna Vista :))

Ten cały Movie Maker to świetna rzecz. Wypaliłem 4 płyty DVD-RW filmikami i wszystko śmiga bezproblemowo. Publikując na dysk idzie bez zarzutu we wszystkich dostępnych formatach. Nawet procka mocno nie obciąża ok. 70% i można w czasie przekonwertowania normalnie pracować i o to chodziło :smiley:

MEGA dziwne, właśnie wypaliłem 1 płytke i 0 problemów :slight_smile: nie wiem o co chodzi, może o format dodawanych plików ?? wszystkie były w .avi, jutro będzie więcej testów z innymi formatami. Jedno co wiem napewno, vista działa już 5 dzień i nic a nic nie zwolniła :slight_smile:

Daj znać jak poszło. Jestem bardzo ciekaw.

Czyli jak… dodajecie filmiki .avi… i odrazu sie wypala na DVD i na stacjonarce mozna oblukac ;---------> ?

Właśnie dodałem parę plików w formacie .mpg, .avi, parę piosenek .mp3, oraz parę zdjęć w formacie .jpeg, narazie jest 1% i powoli idzie dalej, zobaczymy czy sie uda :slight_smile: co do innych formatów video, to .rm nie można dodać tak samo jak .ram :frowning: jakie jeszcze można sprobować dodać ??

Jeszcze np. mpeg, bmp, jpg, tiff, png. Niekoniecznie trzeba nagrywać na płyte DVD. Można opublikować na dysku po montażu i wybrać sobie jakość i rozmiar pliku końcowego.

chodziło mi o format plików video, ale już znalazłem, jak narazie jest 87% hmm, strasznie długo to idzie, ale idzie :slight_smile:

p.leszkiewicz

Moglbys odpowiedziec mi na pytanie powyzej :stuck_out_tongue:

Tak, właśnie tak, dodajesz pliki video, muzykę, zdjęcia, ustawiasz sobie menu, wypalasz, i cieszysz sie nowo wypaloną płytą na stacjonarnym dvd :slight_smile: p.s Wszystko poszło ok, kolejna płyta wypalona programem DVD maker :slight_smile: 0 problemów.

To jak to wygląda… jak menu… zrobie to jak to odtwarza zdjęcia nie rozumiem… To troche tych pozycji w menu byloby… duzo… moglbys pokazac przykladowe menu z Twojej plytki ? ( tej ostatniej kompilacji )

Pierwsze foto to główne menu, niestety tylko takie miałem pliki video o małym rozmiarze :slight_smile:

6a5dbfa6cbf72497m.jpg

a drugie foto, to opcje do wyboru, cztery pierwsze to filmy, a ostatni to pokaz zdjęć :))

05badfe5838ee899m.jpg

A rmvb nie konwertuje… ?

no właśnie nie chce :frowning: co do innych formatów asx, wm to jeszcze nie próbowałem :0 ale całkiem przyjemny ten program