Router i internet

Witam bardzo serdecznie… mam spory problem… Otoz mieszkam w Belgii i lacze sie za pomoca Belgacom… wszystko bylo spoks do czasu az kupilem router… internet dziala, na wszystkich kompach w domu, ale laczylem sie czesto przez np. Tlen do rozmowy glosowej… teraz jest to niemozliwe… chyba nie mam zewnetrzengo IP… Wiem ze mam NET - chyba cos takiego, ale kiedy to wylaczam internet mi pada… Bede baaaardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc…

Maciek

Musisz sobie przekierować porty w tym routerze.

Masz NAT (Network Address Translation)

Wejdź do Opcji Routera, znajdź NAT i dla swojego adresu prywatnego przekieruj port 443

:x-mas:

przekierowac port 443 na jaki?? - sorki za pytanko ale totalnie sie nie znam…

Przekierownie portu nie znaczy, że przekierowujesz port na port, tylko port na dany adres IP.

Wpisujesz swój adres i wpisujesz port 443

W rozumieniu: przekierowujesz port 443 dla swojego adresu IP.

:x-mas:

acha Dzieki wielkie… tylko w opcjach NAT´a tego nie ma:

"Advanced Security Settings

Enable Firewall and NAT Service

Select your WAN Connection PPPoE_8_35


Enable DMZ

Select a LAN IP Address 192.168.1.3


Remote Web

IP Address IP Net Mask


Remote Telnet

IP Address IP Net Mask


Allow Incoming ICMP Ping "

mam tylko cos takiego…

Czy masz tam jakieś podmenu?

Szukaj Virtual Server

Update

Jeśli nie znajdziesz opcji przekierowania, możesz włączyć DMZ dla swojego adresu IP

:x-mas:

nie ma takiej opcji jak Virtual Server… DMZ wlaczylem ake to nic nie zmenilo… :frowning:

Spodziewam się, że chciałbyś korzystać z Tlenu do rozmów głosowych, ale może spróbuj zainstalować SKYPE - kliknij

W tym programie nie powinieneś mieć problemu, działa bez przekierowań portu na IP. Korzystam z Routera i mam adres prywatny dla swojego kompa, z Tlenem mam problemy do rozmów głosowych więc korzystam właśnie z programu SKYPE, jakość jest bardzo zadowalająca.

Oczyswiście osoba, z którą chcesz rozmawiać też musi mieć SKYPE zainstalowany :slight_smile:


Update

Właśnie sprawdzałem u siebie połaczenie z Tlena i obecnie bez problemu mam rozmowę głosową, nie mam przekierowania portu i jest OK, a mój komp jak pisalem ma adres wewnętrzny.

Może w takim razie problem leży po stronie innego uzytkownika, spróbuj łaczyć się z kimś innym, może później spróbujemy razem, teraz muszę zrobić kilka rzeczy w domu

:x-mas:

tzn. tak SKYPE mam - i chodzi to wiem… dzieki… ale korzystalem z Tlena i wpkontakt do rozmow glosowych i przede wszystkim videokonferencji… i tu jest problem. Wczesniej z osoba, ktora rozmawialem moglem sie polaczyc za pomoca obu ww. programow teraz nie… Komunikat: Nie mozna ustanowic polaczenia bezposredniego…

Przetestowałem jeszcze raz połączenie głosowe w Tlenie.

Jeśli nie mam przekierowania włączonego na routerze, nie można ustanowić połączenia, jeśli mam włączone przekierownie połączenie jest bez problemu.

W takim razie należałoby zainstalować program, w którym można zrobić przekierowanie portu, może zadziała.

:x-mas:

acha rozumiem… teraz tylko pytanie, jakie sa to programy i czy na stale przekierowuja one port…

Pozdrawiam

Są to Routery programowe.

Możesz spróbować z Kerio WinRoute Firewall 6.0.9

Jednak jest to wersja Trial i nie wiem czy będzie można w takiej wersji to zrobić ale spróbuj.

:x-mas: