Każda gra mi sie tnie na Viście

Jaką kolwiek grę, którą zainstaluje i próbuje grać to sie tnie tak co 5 min.

Zainstaluj najnowsze sterowniki do kary graficznej, powinno pomóc:)

101.41? jest tak samo:(

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 22:35

gry które jak narazie instalowałem:

Pro Evolution Soccer 6, Battlefield 2 i Test Drive Unlimited

Wszystkie się tną ;/

To cięcie, to takie dłuższe? Tzn. grasz 5 minut i nagle takie dłuższe kilkusekundowe przycięcie a potem idzie normalnie? Jeśli tak, to jest to problem przegrzewającej się karty graficznej. Ja mam tak samo. Przy dłużej grze w Call of Duty 2 na maksymalnych detalach, temperatura larty sięga 90 stopni, podczas gdy na XP uzyskanie 65 stopni było niemozliwe przy moim chlodzeniu.

Mnie się wydaje że to dysk się coś przycina, może mieć za mały cache. Napisz coś więcej o tym dysku, IDE czy SATA itp. bo w wielu przypadkach właśnie wolny HDD jest przyczyną cięcia w grach.

Mam niestety zla wiadomosc: przeszedlem na xp, za malo driverow i w ogole w Viscie. I mam np. gre Test Drive Unlimited, i chodzi wspaniale. Niewiadomo o co chodzi ze tak slabo jest w Viscie.

No wiesz wista ma o wiele większe wymagania, zabiera więc więcej od XP na system, i w grach już brakuje ramu itp.

No ale na takim sprzęcie jak ma lucyfer9 to gry powinny chodzić bardzo dobrze. Vista się nie nadaje do gier i tyle. Może za jakiś czas, ale jeszcze nie teraz.

Dokładnie.

dean999

no i co z tego ze zabiera wiecej ram?

oin ma ich 2 GB tyle co i ja na Viscie.

Vista zjada ich tylko 450 mb czyli zosaje ich ponad 1,5 GB wiec chyba starczy na te gry.

A problem lezy w sterownikach i samym sporzecie który nie był robiony pod Viste

PS u mnei gry działaja bez zacinek.

U mnie tez :wink: Wina pewnie dysku i superfetcha,ktory przez kilka pierwszych uruchomien danego programu badz gry czyni z niego znacznie bardziej obciuazajacy dla systemu :wink: Jednakze po kilku uruchomieniach gry badz progsa juz sie sprawuje duzo lepiej :slight_smile: Mimo iz Superfetch ma polegac tylko na przewidywaniu przez system jaki program uruchomisz za chwile i przygotowuje dla niego ram, jednak w praktyce wydaje mi sie,ze polega to na czyms wiecej, bo sprawuje sie niezle i jest wyczuwalne ze cos takiego istnieje, nie to co prefetch w XP :wink:

Jeżeli scinaja to wina visty .Obawiam się ze 2 giga ramu to zamało na viste sam ją uzywałem ale zrezygnowałem .Posiadam 1 giga ramu i karte graficzna Gigabyte 7300 GT pod wista na 3DMarku 2001 osiagałem 12000 punktów , po przejsciu na Xp nie całe 19000 .Pod vista kazda gra scinała na rozdzielczości 1720x768 teraz gram na full detal i chodza płynnie,Sterowniki dawałem rózne i to tez nie pomagało.Moje nastepne spostrzeżenia , posiadam dysk twardy barakuda 250 giga SATA II 16 mb pod wista spadła wydajność dysku twardego i to znacząco .

a zaznaczyłes w opcjach dysku w Viscie aby uruchomiła “zaawansowaną wydajność” ???

jak nie to zaznacz.

Falc0 zgadzam się w zupełności! jeśli chodzi o gry to vista potrzebuje bardzo dużo ramu 2 gb niestety w eielu przypadkach może nie skutkować. tak jak programiści visty informowali nas wielokrotnie najlepiej vista chodzi na 4gb ramu, wtedy pokazuje wszystko na co ją stać. jeśli ktoś używa tylko kompa do programowania, edytowania tekstów, grafiki nie zaawansowanej, muzyka, sieć, pare gierek z mniejszymi wymogami. to w zupełności starczy nawet 1GB, a dla niektórych nawet 512mb (tylko wtedy vista chodzi moim zdaniem słabiej aniżeli XP). oczywiście nie wszystkich jest stać na wydanie gotówki na 4gb ramu, albo nie mają takiej możliwości ponieważ ich płyta nie obsługuje, np moja:) wtedy do gier idealnym systemem jest xp, a viste proponuje zainstalować na odrębnej partycji. Pozdrawiam.

Eh, nie będę się kłucił, ale do gier spokojnie starczy 1gb ram. Powtórze to jeszcze raz, mam 1,5gb ram i wszystkie gry takie jak CoD2, Oblivion i Gothic 3 działaja mi bardzo dobrze na najwyższych detalach bez żadnego przycinania. Czary? Ram tutaj nie odgrywa aż tak dużej roli jak procesor.

Ehh, a jak myślisz, jeśli byś miał (to nie możliwe, ale dam taki przykład) 16 gb ram, a 4, to byś już w Viście nie widział różnicy działania? Przecież to jest oczywiste, że im więcej pamięci, tymbardziej system elastyczny! 4gb ram? Ciekawe do czego? Pracuje jednocześnie w 3ds maxie przy animacjach, w photoshopie i jeszcze kilku pomocniczych programach, a na dodatek mam otwartych kilka stron w operze. Zużycie ramu jakieś 600-700mb. Ciekawe co byś zrobił z taką ilością pamięci. Nie opłaca się kupować tyle ramu, gdyż na dzisiejsze warunki, nikt tego nie wykorzysta. Mając 2gb ram, nie musicie się niczym przejmować.

No respev mogę się zgodzić, 4gb to faktycznie może i za dużo. Tylko wydaje mi się, że gry które teraz są wypuszczame niestety rzrą niesamowitą ilość pamięci, a jeszcze jeśli są instalowane na viście, przy okazji mamy powłanczane jakieś programy, np ściagarki itp, i chcemy sobie pograć to minimum 2gb ramu. nie wiem jakby się system zachowywał przy 4gb ale myśle że lepiej. fakt nie tylko ram jest najważniejszy, procesor, karta graficzna również pełnią bardzo ważna jak nie najważniejszą funkcję. Pozdrawiam.

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 13:02

Respev tak apropo jaką masz konfigurację sprzętową?

Intel C2D 1,86ghz@3,2ghz, Galaxy Geforce 7900GS 540/1500mhz@620/1900mhz, 1,5gb ram twinmos 533mhz@~900.

Najbardziej wymagającą grą na dzisiejsze czasy jest Gothic 3 i jak mówię - chodzi dobrze przy 1,5gb ram.

Podkreciles Cora E6300 do 3.2Ghz?! LoL Czym ty to chlodzisz? :smiley:

Ja ledwo ze swojego z 2.13Ghz na 2.4Ghz wyjechalem i niespokojnie patrze na wskazniki temperatury(co prawda zaden wzrost sie nie pojawil,nawet po kilku godzinach obcazenia 100% proca…ale jednak to wciaz podkrecony proc :D)

A co do Gothica to nie wiem, jeszcze u siebie nie sprawdzalem :wink:

Ja mam 512 ramu i geforce 5200 nic m isie nietnie gothic flatout 2 wszsytko chodzi extra to nieprawda że do visty na gry co chodzą na 256 ramu nagle w viście trza kupić 2 gb ja jestem najleprzym przykładaem

Wiesz, dla Ciebie “nie tnie się” oznacza pewnie coś innego niż dla mnie. Ja nie wyobrażam sobie jak można grać w Viście na takim sprzęcie jaki posiadasz. No ale skoro dla Ciebie nic się nie tnie, to już nie moja sprawa :wink: