Który najlepszy program do optymalizacji RAM?

Znalazłem Free RAM XP, Fro i RAM Cleaner. Który najlepszy ?? Dodam, że tylko RAM Cleaner jest po polsku ;/ Czy to rzeczywiście cos pomaga, czy jakoś przypsiesza proces, że pamięć szybciej może sie wykonczyć ?? Może dziwne pytania ale chodzi mi o to czy ma to jakies ujemne skutki ??

Przy wydajnej maszynie, takie programy, dają niewielki zysk. Lepiej okresowo przeczyścić kompa jakimś bezpiecznym programem z funkcja kopii zapasowej np. CCleaner.

Żaden, XP i wyższe doskonale radzi sobie ze zwalnianiem pamięci.

Cześć! Proponuję malutki program Memo Optimizer. To naprawdę działa! Zacinała się gra Gothoc 3. Miałem trochę za mało pamięci /1GB/. Po zainstalowaniu i uruchomieniu tego programiku płynność gry baaardzo znacznie sie poprawiła. Program działa w ten sposób, że automatycznie zwalnia niewykorzystane zasoby pamięci. Pozdrawiam

darmik24 jak uzywac tego Memo Optimizera??

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 19:00

i przyokazji zapodaj jakis link bo szukam i nie moge znalesc :confused:

Wcale nie obsługujesz tego programu. Instalujesz go i on sam działa automatycznie w tle. Możesz sobie zmieniać różne opcje, jak chcesz ale ustawienia domyślne są wystarczające. Mam ten program na płytce z PC Format, nie mam linku. Spróbuję ci go poszukać i w jakis sposób udostępnić. Sam jestem ciekawy, czy będzie ci odpowiadał. Pozdrawiam, Darek

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 21:23

Znalazłem program. Jest on zamieszczony na płytce Komputer Ekspert grudzień 2006. Jest to pełna wersja. Służy do optymalizacji pamięci ram i procesora. Jak ci zależy to jedyne co mogę zrobić to wysłać ci płytkę z programem. Poszukaj w necie, może znajdziesz.

Złączono Posta : 23.03.2007 (Pią) 22:45

Mam link do memo optimizer. Ściągałem go na próbę na tej stronie. Działa

http://www.megapliki.pl/plik-2298-memop … 3.01.html#

Jak go zainstalujesz napisz, jak ci działa

Zainstalowałem ten program pogrzebałem w optimilization i nie widze zadnej roznicy moze dlatego ze nie grałem w jeszcze w zadna bardziej wymagajacych gier…

Złączono Posta : 24.03.2007 (Sob) 9:35

darmik24 dziex za linka :slight_smile:

Witaj!

Pytania i watpliwości to ludzka rzecz.Pytac trzeba i warto.Moja opinia w tym temacie jest taka:podpisuję sie pod tym co napisał Fiesta i moje doświadczenia oraz praktyka pokazły że Ram Boostery nic tak tak naprawde nie dają.Aby osiągnąć dobrą wydajność systemu lepiej go poprostu sensownie zoptymalizować,np wg recepty Robhinio(jest tu na forum) albo poczytaj tu:[http://www.searchengines.pl/phpbb203/lofiversion/index.php/t5989.html(wiele](http://www.searchengines.pl/phpbb203/lofiversion/index.php/t5989.html(wiele) ciekawych rzeczy się tu dowiesz i poznasz).Ja jakiś czas temu skorzystałem z tej drugiej opcji(czyli recepty Picasso) i system śmiga jak jasny gwint:-D.Do tego takie programy do porządkowania jak:JV16(z vortalu-czyściciel))+PageDefrag(defragmentacja sektorów startowych)+Contig(defragmentator dysków)+NTRegopt(defragmentacja i optymalizacja rejestru) a całość wspomagana odkurzaczem(jest w vortalu-czyściciel) i masz receptę na wydajnego kompa:-)Polecam też lekturę i zastosowanie:http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=7723&st=0&p=43355?entry43355.

Pozdrawiam i życzę udanej optymalizacji:-))Mnie wyszła na zdrowie

Nie zalecam używanie takich programów , one naprawdę nic nie dają.

Często też spowalniają tylko :wink:

szczerze mówiąc żaden,nie daje to żadnego przyrostu szybkości kompa ani nic w tym stylu,a wręcz przeciwnie nieraz spowalnia,bo usunie ci z pamięci coś co jest w tym momencie potrzebne np jakiś proces i on wtedy wskoczy automatycznie na dużo wolniejszą pamięć wirtualną.Więc odradzam tego typu programy

Przy małym RAM do 256 Swietny jest SpeedX polskiej firmy My Portal.

Przy RAM 1024 i wyższym wielkiej różnicy nie widać.

nie polecam żadnego z tych sam ich uzywałem ale one zamiast przyspieszac ram to z powalniają.

ja uzywałem kiedys “Mem Turbo” jak dobrze pamietam :-), ale chyba trzeba klucz, wiec nie jest darmowy … :frowning: szkoda.

Crime na Forum używamy polskich znaków w pisowni

ok przepraszam, będę zwracał na to uwagę.