Include - jak to zrobić?

Witam, mam problem z include. Chciałbym mieć stronkę opartą właśnie o inclue a nie o ramki, jak zrobić żeby np. po kliknięciu na odnośnik:

O mnie Treść wyświetlała się w środku strony. Jak takie coś zrobić? Wiem tylko to <?php include(“tekst.php”); ?> Ale jak to zastosować do menu? Poprostu chodzi mi o to jak mogę te include zastosować do menu czyli inaczej:

jak zrobić z include takie coś jak ramkę pływającą czyli inaczej lokalną? Mam nadzieję że dobrze wytłumaczyłem o co mi chodzi.

Z góry dzięki.

ok tyle wiem chodzi mi o to co mam zrobić żeby ta treść z odnośnika (po kliknięciu na niego) została wyświetlona np. w tym divie tresc? Tak samo jak jest w ramkach pływających (dodaje się target=“nazwaramki” do odnośnika). Tylko jak to zrobić za pomocą include?

Mam nadzieję, że o to ci chodzi:

Niech to będzie plik o nazwie: index.php, a w nim:

Strona główna
coś tam1

cos tam2

cos tam3

cos tam4


[/code]


[color=#000088] A tam gdzie ma być wczytywane:[/color]

div class="main"\> \<? switch ($\_GET['skok']) { case 1: include ("cos tam1.php"); break; case 2: include("cos tam2.php"); break; case 3: include ("cos tam3.php"); break; case 4: include("cos tam4.php"); break; default: echo ' coś tam'; } ?\>

A niby jak ma działać ??? :x

Jeżeli wklejony przez ciebie kod strony to plik index.php , to na nim musisz operować!

A więc NIE TAK:

Tylko np. TAK:

Bo niby jak chcesz odebrać wartość zmiennej skok przez $_GET[‘skok’] w pliku index.php skoro przekazujesz ją do innego pliku?

Źle. Przecież to wszystko ma być wczytane do pliku index.php i w nim występuje zmienna skok, a zatem musi być:

Opis Ziemi
Planety 
Układ słoneczny 
Wszechświat 

[/code]

Dzięki wam za pomoc, teraz już wszystko jasne.

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 14:03

Jednak znów mam problem z tym, jak zrobić żeby po wczytaniu przez include tej treści zrobić zeby zmieniał się napis na belce przeglądarki? Tzn. był inny

Tytuł ?

Tak samo z wyrazami kluczowymi itp.?

No to możesz znowu użyć switcha:

Dzięki wielkie, mam jeszcze jedno pytanie mam nadzieję że ostatnie w tym temacie, jak można zrobić takie coś żeby jak się weszło na stronę (tzn. jak się wpisze adres i nie naciśnie się na żadną podstronę) to w belce był jakiś napis? Bo dzięki tej funcji switch mogę ustawić tytuły itp. dla podstron ale nie mogę jej ustawić dla strony głównej bo wtedy ten switch nie działa bo wszystkie te include odnoszą sie do tego tytułu co jest na początku strony wpisany pomiędzy head na stronie głównej(index.php). Da się takie coś zrobić?

Po ostatnim break; dodajesz:

Dzięki. Chciałbym jeszcze zapytać dlaczego teraz mi nie chce przejść validacji? (czy jak to się nazywa) Czy validację mogą przejść tylko dokumenty z rozszerzeniem .html a z .php nie mogą? Pisze mi tak w valdiatorze:

Sorry! This document can not be checked.

Nie, rozszerzenie nie ma nic do rzeczy.

Co jest dalej w komunikacie walidatora? Najczęściej nie może sprawdzić dokumentu gdy jest on w utf-8 i zawiera nieprawidłowe znaki.

Takie coś:

Sorry, I am unable to validate this document because its content type is application/octet-stream, which is not currently supported by this service.

The Content-Type field is sent by your web server (or web browser if you use the file upload interface) and depends on its configuration. Commonly, web servers will have a mapping of filename extensions (such as “.html”) to MIME Content-Type values (such as text/html).

That you received this message can mean that your server is not configured correctly, that your file does not have the correct filename extension, or that you are attempting to validate a file type that we do not support yet. In the latter case you should let us know that you need us to support that content type (please include all relevant details, including the URL to the standards document defining the content type) using the instructions on the Feedback Page.

a jeżeli dam stronkę na serwer to pisze:

No Character Encoding Found! Falling back to UTF-8.

I was not able to extract a character encoding labeling from any of the valid sources for such information. Without encoding information it is impossible to reliably validate the document. I’m falling back to the “UTF-8” encoding and will attempt to perform the validation, but this is likely to fail for all non-trivial documents.

Read the FAQ entry on character encoding for more details and pointers on how to fix this problem with your document.

Sorry! This document can not be checked.

Sorry, I am unable to validate this document because on line 58-60, 65, 70-71, 74, 76, 80 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.