Historia, Temporary Internet Files, Documents and Settings

Mój problem polega na tym, że nie mogę uzyskać dostępu do tych folderów… Do każdego innego, który na początku nie chciał się otworzyć (wyskakiwała komenda “brak uprawnień”), wystarczyło nadać sobie we właściwości > zabezpieczenia status właściciela. W przypadku tych folderów tak się nie da. Mimo zmiany właściciela w przypadku “Documents and Settings” nadal pojawia się okienko z brakiem dostępu, natomiast w przypadku “Historii” i “Temporary Internet Files” w ogóle nie ma mozliwości zmiany właściciela. W jaki sposób uzyskać dostęp do tych folderów?

Posiadasz uprawnienia Administratora?

Oczywiście.

Przejmowanie uprawnień do folderu.

Musisz być zalogowany jako administrator. Pierwsze co musisz zrobić to wejść do menu na pasku w dowolnym folderze - “Narzędzia” > “Opcje folderów”. Następnie przejść do zakładki “Widok” i odhaczyć pole przy “Użyj prostego udostępniania plików”. Teraz PPM klikasz na folderze, do którego nie masz dostępu. Przechodzisz do zakładki “Właściciel”, zaznaczamy użytkownika, któremu chcesz udostępnić prawa odczytu i zahaczasz na dole przy “Zmień właściciela dla podkontenerów i obiektów”. Klikamy OK i gotowe.

;tak

A może mieć wpływ to, że na komputerze są 2 konta o uprawnieniach administratora?

Nie wydaje mi się… Skoro są 2 konta Admina… To z jednego konta próbujesz się dostać do folderów konta drugiego admina ?

Nie, do swojego. Ale nadal przy wyżej wymienionych plikach wyskakuje mi “brak uprawnień” mimo, że postąpiłem tak, jak dyktowałeś w poście.

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 15:08

A przy Historii i Temporary… Przy właściwosciach pojawia się tylko zakładka “Ogólne”, nie ma dalszych zakład, m. in. “Właściciel”.

Po tym procederze uruchom ponownie komputer

http://www.microsoft.com/poland/technet … rt011.mspx

Poczytaj

Nadal otwieraja się wszystkie oprócz wyżej wymienionych w tytule…

Złączono Posta : 31.03.2007 (Sob) 15:47

Choć co prawda z poziomu Trybu awaryjnego da się uruchomić Documents and Settings.