Brak napisów z DVD w WMP11 i Vista Media Center

Witam! Mam zainstalowane XP SP2 i Vista Home Premium. W XP jak odtwarzam DVD, to WMP11 bez problemu odczytuje mi napisy, które wybieram w menu płyty. Natomiast WMP11 w Viście nie chce żadnych napisów odtwarzać. Podobnie zresztą, jak VMCenter. Dodam, że zarówno WMP11 jak i VMC odtwarzają napisy .txt podczas odtwarzania filmów w DivX. Problem dotyczy jedynie płyt DVD. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jeszcze jedno - inne programy, takie jak PowerDVD odtwarzają wszystko normalnie. Dla mnie to wazne, bo nie ma dla mojej karty dedykowanych sterowników pod Vistę i jedynym sposobem na skorzystanie z opcji TvOut jest Vista Media Center, która pozwala na konfugurację TV.

Pozdrawiam i dziękuję za wszelakie odpowiedzi :slight_smile:

Opisz w jaki sposób korzystasz z WMC żeby wysłać sygnał do TV, jak konfigurujesz?

Komp z TV mam podłączony za pomocą kabla S-Video. Konfiguruję za pomocą opcji dostępnych w WMC, czyli ustawienia ogólne/ustawienia wyświetlania (czy coś takiego). Następnie jest kreator, za pomocą którego definuje, że odbiornik to TV i że podłączony jest za pomocą kabla S-video. Wtedy WMC dostosowuje rozdzielczość pod TV. Ale tylko, jak WMC jest w trybuie pełnoekranowym. Po wyjściu z tego trybu pojawia mi się na TV pulpit w większej rozdzielczości (LCD 1280/1024). Tego, czego mi brakuje, to w opcjach karty graficznej wybór: tryb pełnoekranowy (kinowy) i próbuje to jakoś obejść. Bo ta funkcja jest w Catalist Control Center, a na tę kartę są tylko stery z Visty, a żaden CCC nie chce działać.

Po wielu próbach doszedłem, że WMC prawidłowo zaczyna działać pod warunkiem podłączenia do PC tylko odbiornika telewizyjnego, bez monitora. Mogę sie tu mylić ale wydaje mi się, że skoro chcemy korzystać z TV to podłączamy tylko TV a monitor odłączamy. Troche bez sensu. Wyczytałem, że monitor i odbiornik TV mogą być podłączone równocześnie pod warunkiem obsługi przez kartę HDTV i takiego wejścia w telewizorze. A jak to jest naprawdę :?