Jak połączyć 2 kompy?

Witam!Mam dwa kompy i chce je połączyc.na jednym mam win2000 a na drugim xp.oczywiscie mam karty sieciowe w obu.mam problem z konfiguracja kompow. jeden nie widzi drugiego i na odwrót. pomożcie!

Ustawiłeś IP ?? Grupę roboczą itp. ?

ustawiłem. moze dodam ze tam gdzie mam win 2000 mam neostrade i chce ja udostepnic drugiemu —>>na xp

Musisz kupić router …

Polecam D-link (tylko nie kupuj DI-804V :wink: )

http://www.dlink.pl/

Witam,

zwykłe udostepnienie połączenia nie wystarczy?

POCZYTAJ.

Aby korzystać z internetu będą musiały być wlaczone obydwa komputery :frowning:

Witam,

piechtor nigdzie nie napisał, że komp - bramka nie może być cały czas włączony, poza tym to “pewnie” jeden lokal z wiadomych przyczyn. :wink: W przeciwnym wypadku masz oczywiście rację. Poza tym obywda muszą działać tylko wtedy, gdy net ma być na tym z XP. :wink:

ok kazdy z was ma racje.wiem ze musza byc dwa kompy wlaczone jezeli net ma byc na xp.ok ale teraz jak to skonfigurowac!!!jak udostepnic polaczenie z kompa gdzie jest win 2000 na ten drugi.wiem, że mozna to zrobic bez zadnego programu.teraz tylko jak???

Post 2

przez zwykły kabelek USB się nie da. Natomiast są dostępne specjalne kable (USBlink), które w połączeniu z dopowiednim oprogramowaniem umożliwiają przenoszenie plików między komputerami. Tylko przenoszenie plików, a nie pracę w sieci, czy udostępnianie zasobów jak w typowej LAN.


Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

Witam,

piechtor , czy zadałeś sobie tą odrobinkę trudu, aby poczytać madrości, które EL NINO opisał w podanym przeze mnie linku? Tam jest wszystko i działa, dwa tygodnie temu to robiłem. POCZYTAJ, proszę Cię.

manioo dzieki

nie zauwazylem wczesniej

Update:

Joł! przeczytalem to co podales ale dalej nic nie kumam!kompy się nie widzą!moze ktos mi napisac prostszym językiem

Witam,

rozumiem, że w ogóle nie ma komputerów w grupie roboczej, na żadnym z nich nie widzisz nazwy tego drugiego, tak? Pytanie pierwsze: czy używasz kabelka jak w podanym linku, czyli skrętki cross-over , pytanie drugie (jak to Sharka ): jaka grupa robocza, jakie IP?

Siema!

No i wracamy do pkt wyjscia!spoko kompy sie widza, jest ok.przegrywac mozna i tak dalej.Na xp konfiguruje siec w domu i chce zeby komp z xp korzystal z neta z drugiego kompa. konfiguracja jest ok ale jak chce odpalic jakas strone to wyskakuje blad ze nie mozna otowrzyc strony!teraz to juz nie wiem w czym problem!

Witam,

eee, no nie przesadzaj, pozostało tylko udostepnić skutecznie połączenie internetowe. :wink: Moim zdaniem jednak konfiguracja nie jest ok. Jakby była, to byś już tu nie pisał. :wink: Najpierw poczytaj te dwa topiki, ludzie często mają takie problemy:

TEMAT 1

TEMAT 2

Ja poszukam dalej, ale najpewniej czegoś do końca nie zrozumiałeś w linku, który ułatwił Ci zsieciowanie kompów, coś zwaliłeś przy konfiguracji. Jeszcze jedno pytanie: czy korzystasz z aplikacji dostępowej neostrady? Może warto by było ją usunąć i wtedy udostępniać takie połączenie? Poczytaj te dwa tematy by Kos@ :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 2A+apli%2A

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 2A+apli%2A

spoko wszystko ustawilem tak jak ma byc.kilka razy sprawdzalem.niestety korzystam z tej aplikacji od tp.gowno ale coz.zmienie to i zobaczymy co bedzie. prosilem starszego brata ktory jest znacznie madrzejszy odemnie i tez nie dal rady. jest taka mozliwosc ze to wina ktoregos wina?

pozdro

Witam,

domyslam się, że to zdanie miało być zapytaniem, czy któryś z Windowsów jest winny temu stanowi rzeczy, tak? Moim zdaniem nie, choć mogę się mylić, specem od sieci jeszcze nie jestem. :wink: Tak jak mówiłem, wywal aplikację dostępową Neostrady, utwórz od nowa połączenie według wskazówek Kos@ i udostepnij je zgodnie ze opisami podanymi w poprzednich linkach. Skoro kompy się widzą i sieć działa bez zarzutu, to i połączenie internetowe musi dać się udostępnić, pół świata tak przecież działa, nie? :wink: Mam nadzieję, że wypowie się tu również ktoś, kto ma o tym nieco większa wiedzę. niż ja. Przy okazji dobrze by było, abyś podał dokładne konfigi obu kompów (IP-ki, bramy, zainstalowane usługi itp.), może coś przeoczyłeś, może przedobrzyłeś.

UPDATE

Zrobiłem test z ominięciem aplikacji od Neo, działa bez zarzutu. Właściwie jedyna opcja, jaka mnie przy niej trzymała, to Uruchom z ulubionym programem czy jakoś tak. Włączał mi się automatycznie Netmeter i to mi pasowało, ale teraz po prostu władowałem go do autostartu i już. Będę musiał jeszcze pokombinować z Cfosem , ale dziś mi coś nie szło, sterowniki jakby nie pasowały. Jeszcze z tym powalczę.

Postanowiłem się poddać!do mojego routera dokupie sobie modem ethernetowy i bedzie po problemie.mam nadzieje!mozecie jakis polecic w rozsadnej cenie?

szkoda ze tego topika wczesniej nie widzialem moze trzeba wpisac MTU aby mniejsze od 1500 ??? probuj chyba ze juz kupiles router

no fajnie,

ale jak skonfiguorwac xp i viste aby sie widziały ? Na jednym kompie wpisalem ip 192.168.0.1 maska: 255.255.255.0 na drugim ip:192.168.0.2 maska. 255.255.255.0. Ale niestety nie dziala. Grupa robocza ta sama. Podejrzewam ze moze z kablem skrosowanym jest cos nie tak, kolory sa na pewno ok, ale nie mialem zaciskarki i wszytsko zaciskalem plaskim srubokretem. czy jest może jakis sposob aby sparawdzic czy wszytsko odpowiednio dziala?