Jak otworzyć plik z systemu UDF?

Mam gre i chce sobie j ą zainstalować,wkłądam do dvd-romu i wczytuje ją

pisze ze płyta ma system plików UDF,cchce ja otworzyc wyskakuje mi jakis problem"że nie obsługuje takie pliki system win32"

Co mam zrobić??

wszystkie dvd obecnie są zapisywane w systemie UDF(universal disk format), tyle, że istnieją różne wersje tego formatu i , co gorsze, różne odmiany- windows obsługuje tylko tzw. zwykły udf(plain) do wersji 2.0;

jeśli ten dysk jest zapisany w innej odmianie udf(vat,spare) to nic się nie da zrobić; Microsoft tylko radzi, żeby sprawdzić, czy WMP widzi dysk;

ewentualnie musiałbys sprawdzić u producenta dysku, w jakim formacie został zapisany i czy nie dostarcza przypadkiem programu, aby uczynić dysk czytelnym także dla zwykłego windowsa

ps. wszystko to oczywiście z założeniem, ze masz xp, jeśli masz np.98 to

są specjalne sterowniki Adapteca do czytania UDF

Poczytaj to : http://support.microsoft.com/kb/321640/pl

Można przerobić pliki na ISO

MagicISO - płatny

iso to format pliku obrazu dysku, a UDF to format zapisu dysku, czyli sposobu organizacji danych na dysku optycznym , więc nie mają ze sobą nic wspólnego

a do xp rixx niema zadnych sterowników do tego zeby otwierało UDF???

są w service packach, więc musisz zainstalować SP2, jeśli go nie masz - jeśli masz żadnych dodatkowych sterowników nie ma

jak możesz przeczytać w linku do polskiej strony Microsoftu problem może polegać na tym, że płyta jest ciągle “otwarta”, nie została “zamknięta” - z tej strony

http://www.majorgeeks.com/Nero_InfoTool_d120.html

ściągnij nero info tool, powinien wyświetlić informacje, czy płyta jest otwarta czy zamknięta( kliknij najlepiej na france) - powinien to wyświetlić obok disc status - open lub finalized

możesz także spróbowć programu iso buster - podobno może zobaczyć zawartość dysku, którego explorer nie rozpoznaje - możesz nim także wyekstrahować zawartość dysku czyli zgrać na dysk

nie pisze żeby to byłą płyta zamknietaa ni otwarta

gdzie to niby mam znaleźć??

w zakładce disc

niema takiego czegoś:/

ale jest coś lepszego, bo dysk po polsku! miałem starą wersję, a nowa jest inteligentna i automatycznie rozpoznała język systemu!

jest tam na pewno disc status, tylko oczywiście dysk musi być w napędzie!

mam cały czas dysk w napędzie niema takiego czegoś

aha i ten iso buster wykrywa mi ta płyte no ale niewiem co teraz zrobić żeby ją odczytał i gre mi zainstalował

Złączono Posta : 06.04.2007 (Pią) 16:18

dobra dałem rade dzięki za pomoc 8)