Brak dźwięku po formacie

Witam wszystkich.

Po zainstalowaniu orginalnego Windowsa XP® oraz po dokonaniu defragmentacji itp. nie mam dźwięku a nie wiem czy na płycie od płyty głównej są jakieś sterowniki itp. ponieważ kartę dźwiękową mam od razu wbudowaną w płytę główną. Prosze mi pomóc… Pozdrawiam

skoro masz zintegrowaną to sterowniki powinny być na płycie ze sterownikami do płyty głównej, napisz jaką masz płytę główna

posiadam p głowna GIGABYTE ale nie wiem jaki model :expressionless: jak sprawdzić?

Złączono Posta : 14.04.2007 (Sob) 23:07

ok juz dzwiek jest ale teraz mam kolejny problem

mam teraz 2 XP

i chce sformatowac Dysk C ale nie moge (PPM - FORMATUJ)

czy mozecie mi jakos pomoc jak sformatowac?

nie możesz sformatować c, bo windows w ogóle nie wystartuje; być

może zainstalowałeś drugiego xp na np. d, ale jego pliki startowe i plik boot.ini, z którego windows odczytuje konfigurację komputera i zainstalowane systemy znajduje się na c, więc po ich wymazaniu nie wystartuje żaden system; jeśli chcesz powtórnie zainstalować na świeżo,

czyli po formacie, xp na c to powinieneś to zrobić z instalatora, a żeby potem drugi system na d działał musisz go dopisać do pliku boot.ini, bo

aktualny boot.ini zostanie zastąpiony podczas instalacji nowym; po prostu podejrzyj obecny boot.ini(win+pause, zaawansowane, ustawienia na samym dole, edytuj), w sekcji [operating systems] powinny być dwa wpisy, w tym drugi odnoszący się do systemu na d?(na 2 partycji), spisz go sobie, a po sformatowaniu z poziomu instalatora i zainstalowaniu na nowo systemu na c musisz ten wpis dopisać do boot.ini - teraz windows powinien widzieć i uruchamiać oba systemy

:lol:

Po co defragmentować partycje z nowo zainstalowanym sysem :o

A na D masz drugi system ??

Czy tylko przy starcie masz okno z wyborem systemu ?

na D mam drugi system tylko ze nie chce instalowac znowu wszystkiego na C tylko chce go miec dalej na D a można przeniesc boot.ini na D?

Napiszę to jeszcze raz:

Mam starego Windowsa XP na dysku C. Wczoraj zainstalowałem drugiego na dysk D. I chciałbym sformatować dysk C oraz żeby za każdym razem gdy komputer zostanie włączony uruchamiany był Windows XP z dysku D.