Problem z wejściem słuchawkowym i mikrofonem

Witam

mam w obudowie z przodu wejście słuchawkowe i wejście na mikrofon gdy podłączam do niego słuchawki z mikrofonem to nic się nie dzieje cisza natomiast gdy podłącze słuchawki z tyłu do karty dźwiękowej to wszystko gra co może być przyczyną ? Działające wejście z przodu bardzo by mi ułatwiło bo tak to muszę co chwila odsuwać kompa i podłączać słuchawki z tyłu :confused:

jakieś sugestie ?

Chyba oczywistym jest że powinieneś zacząć od sprawdzenia czy ten przedni panel w ogóle jest podłączony a jak jest to czy prawidłowo! :?

Hm obok jest usb które działa więc panel chyba jest podłączony tak mi się bynajmniej wydaje problem w tym że ja nie bardzo się znam na tych wszystkich kabelkach i do czego ja to mam podłączyć ? do płyty głównej ?

mam asusa p5wd2 premium :frowning:

To że działa USB to jeszcze nie znaczy że wszystko jest dobrze podłączone!

Z tego co się orientuje (nie mam takiego panela) to wychodzi z niego więcej niż jeden kabel do podłączenia. Jeden to kabelek do USB i jeden lub dwa do wejść audio (te pod słuchawki).

Jeśli masz dźwięk zintegrowany do podłączasz je na pewno pod płytę główną, natomiast gdy masz osobną kartę dźwiękową to (nie jestem pewny) ale wydaje mi się że musisz je wpiąć właśnie do niej.

nie mam zintegrowanej karty dźwiekowej także poprosiłbym aby ktoś mi powiedział gdzie co mam podłączyć :slight_smile: moja karta to soundblaster audigy 2 ZS

Możliwe, ze w obudowie masz zamknięte tak jak ja kabelki od przedniego panela na jack’i … po prostu musisz je wydostać na zewnątrz i podłączyć do karty muzycznej.

Jeżeli masz pod nią z tyłu głośniki podpięte to użyteczne mogą być przejściówki … 1 jack na 2 jack’i.

Ja zastosowałem je i podpiąłem przedni panel razem z głośnikami przy pomocy tych przejściówek.

pzdr…

Ty chyba tak nie do końca na poważnie :o

Jeśli na prawdę masz to tak podpięte to podziwiam Twoją wyobraźnię :shock:

Wg mojej najlepszej wiedzy z panela powinny wychodzić kabelki takie jak te

7e1d6e64f367228bm.jpg

(zdjęcie nie jest mojego autorstwa - odnalezione na http://www.google.pl)

Może nie wszystkie ale chodzi o ich wygląd

Teraz musisz poszukać w instrukcji do karty dźwiękowej gdzie są piny pod które należy poszczególne wtyczki podłączyć (powinno to być tam jasno i wyraźnie napisane)

Możesz sobie też poczytać troche o tym tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a83bc0bc5d

Bez wątpienia wynalazek to z tego wyszedł niezły :mrgreen:

A nie szło tego wpiąć do karty dźwiękowej (wewnątrz komputera)??

Zintegrowaną mam … a poza tym nie wiem jak te jack’i przerobić na coś takiego jak pokazałeś. Więc póki co jade swoim sposobem. :smiley:

Może nie jest to szczyt myśli technicznej, ale ważne, że sprawdza sie i daje radość. :twisted:

pzdr…