Jak zrobic screena z filmu?

No wlasnie na windowsie 98 se wystarczylo tylko zrobic 2 razy Print Screen’a po czym wklic to do pain i screen dzialal :slight_smile: a teraz na windozie 2000 i XP robie to samo ale niestety niezapisuje mi sie nic z filmu tylko w tym miejscu gdzie powinien byc obraz jest czarne :confused:

Potrzebuje jakiegos innego bardzo dobrego sposobu na zrobienia screena z filmu…

JAK WYKONAC SCREENY Z FILMÓW, za pomoca Programu Imager Grabber II.NET albo Image Grabber II.

Właczamy program i ładujemy film:

5a90dcf7634abf47.jpg

Nastepnie Naciskamy Przycisk ( zaznaczony na zdjęciu) wpisujemy ilosc screenow do wykonania ( ja wybralem 15 , kazdy moze wpisac dowolna liczbe) i potwierdzamy klikajac “OK”

6a51fdb48183c430.jpg

Wchodzimy w Opcje: FILE – Options…

Pokazuje sie cos takiego:

febd25e65aced221.jpg

tutaj mozemy ustawic m.in : wielkosc obrazkow, ilosc kolumn czy tez wybrac odpowiednia czcionke czy tło

( moje parametry są odpowiednie dla mnie )

Potem Wybieramy File — Save File…

fcf8b0aa4dc892cf.jpg

Wybieramy Miejsce gdzie zapisac plik…

Jezeli Wszystko Zrobiłes Dobrze to otrzymasz mniej wiecej coś takiego

1ca3c6671830c2f5.jpg

źródło: konkurencyjne forum :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Należy zmienić ustawienia, aby można było robić screenshot’y metodą “print screen”.

Pulpit>Właściwości>Ustawienia>Zaawansowane>Rozwiązywanie problemów>Przyspieszenie sprzętowe:brak>Zastosuj.

Po zrobieniu screenshot’ów należy przywrócić poprzednie ustawienia. Zamiast wklejania do paint’a (nie polecam) można użyć programu Photo Filtre z wtyczką do robienia zrzutów ekranowych lub spróbować jakiegoś programu przeznaczonego specjalnie do tego celu.

eee ten 1 sposob jest jakis dziwny jest jakas lepsza metoda ja chce zrobic tylko jednego screna o takiej wielkosci jakiej akurat bede widzial film i tyle a nie jakies **** przez ilestam opcji (to sie mija z celem)

czekam na jakis lepszy sposob.

Media Player Classic

File > Save Image - zrzut do pliku BMP lub JPG.

VLC media player

Video > Snapshot.

Plik PNG lub JPG zrzuca do katalogu

Documents and Settings\nazwa użytkownika\Moje dokumenty\Moje obrazy

(format pliku można zmienić w Settings > Preferences > Video > Output modules > Image file).

BSplayer

Z menu kontekstowego - Opcje > Przechwyć klatkę > Oryginalnej wielkości lub Tak jak widać

Pliki JPG lub BMP zapisywane są w katalogu programu (co można zmienić w preferencjach).

SubEdit-Player

Menu Plik > Zapisz klatkę jako BMP… > Zapisz do pliku (JPG lub BMP) albo Kopiuj do schowka (późniejsze wklejenie do edytora, np. Paint).

Odpowiednie opcje dostępne są też w wielu innych odtwarzaczch jak również edytorach.

Odnośnie Image Grabber II… podobna możliwość jest w Media Player Classic - opcja Save Thmbnails….

thumbs20070422194015fs7.th.jpg