Wielkie wagowo podpisy

Wynotowałem kilka takich podpisów :

matrix506 rozmiar pliku - 29 KB

Rożek rozmiar pliku - 23 KB, oraz Mario C rozmiar pliku - 70 KB

Mycek6 rozmiar pliku - 35 KB

spyker rozmiar pliku - 14 KB

stolarzvip rozmiar pliku - 26 KB

bartus2003 rozmiar pliku - 165 KB!!

Oczywiście podpisów podobnych jest więcej, a powyższe są przykładem.

Proszę resztę userów o dostosowanie podpisów do Regulaminu.

To co miał bartus2003 user z kilkuletnim stażem w podpisie (165 KB) to parodia jakaś.

A forum wam muli mówicie

Dobrze by było jakby każdy się dostosował, bo Forum nawet teraz muli… :frowning:

lazikar myślę, że takie podpisy należałoby wyłączać bez żadnych ceregieli i blokować je na jakiś czas.

Nawet jak się poprosi usera na PW o modyfikację podpisu, to zazwyczaj kończy się bezsensowną obroną swojego zdania w tej kwestii, wykazującą totalną nieznajomość zasad tego forum. Nie dość, że olewany jest regulamin, tematy wyjaśniające, dlaczego, tak a nie inaczej na forum… to na dodatek pozbawiane są logiki. Więcej człowiek traci czasu, niż to warte.

Dlatego też, trzeba zacząć stosować nieprzyjemne rozwiązania, bo prośby nie skutkują.

Polecam lekturę (przede wszystkim) tych tematów

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 677#855677

Tak tez sie dzieje. Jednak ja nie mam czasu ani zamiaru uganiać się za userami wyłączając im podpisy. Oficjalnie informuje ze za podpis nie regulaminowy bedą dawane ostrzeżenia.

Tak z ciekawości przeglądałem kilku użytkowników i oto wyniki:

dulak_rTb328 92.5 KB

Bartek NFSC 66.24 KB

Korai 13.25 KB

x-awier 93.27 KB

ptaku 44.27 KB

Bardock 12.43 KB

UrBaN 32.7 KB

Ronni_92 16.02 KB

te poniżej niby mało ważą ale jednak łamią regulamin

clamaran85 10.64 KB

Nook 11.37 KB

rad_kk 11.16 KB

_M@ciek88_ 11.53 KB

Qlawy 11.97 KB

Robinho5 10.42 KB

igorenek 10.48 KB

delciarz 10.15 KB

Jesli bedzie to uznane za zabawe w moda prosze skasowac ten post choć mi chodzi tylko o lamanie regulaminu i o osoby jadące na modemie ktore muszą ściągnąć niepotrzebnie podpis ważący np. 70 KB

Pokazałeś poprostu skale tego zjawiska. Jak widać jest … :x

Na dodatek wiele z podpisów to linki więc to chyba też jest przewinienie ale nie o tym temat

Do części z tych osób poszły jakiś czas temu PW z prośbami z mojej strony. Za chwilę przejrzę sobie skrzynkę i wyciągnę konsekwencje…

Rozumiem, że ktoś ma wagę pliku +/- 1kb, chociaż bardziej na +, ale niektórzy… :lol:

mój podpis nie łamie regulaminu. nie za bardzo bym chciał komuś coś wytykać, ale oto fragment regulaminu:

z tego co widzę to podpis lazikar’a zawiera 4 grafiki (zakładając, że 3 są jednakowe to zawiera 2 grafiki)

Wszystkie podpisy pokazane przez bambo-5 skasowane

Złączono Posta : 29 Kwiecień 2007, 12:49:46

Emota to nie grafika kolego. w takim razie wyłączę tez emoty będzie ful wypas.

Jeśli to tak was meczy to moge sobie podpis tez wyłączyć. Problem w tym ze emota ma wagę 0.7 kb a nie 165kb.

Chyba się wygłupiłeś teraz.

zawiera 1 grafikę i 3 emotikony (znaczy jedną 3 razy)

skicio lazikar wstawił emotikonki z Forum. :slight_smile:

Zawiera tylko jedną, reszta to emoty zawarte w bazie forum, więc dodatkowo nie obciążają łącz i niczego nie mulą.

ok. mój błąd, ale stwierdzenie, że emotki to nie grafiki to chyba też nieprawda :slight_smile:

Skończ waść, wstydu oszczędź, chyba nie masz zielonego pojęcia jak działa forum :!:

Djablo 14.37 KB

NestoR 42.54 KB

luk920 21.21 KB

EDIT #1:

Patricko 13.27 KB

dawidos 16.43 KB

EDIT #2:

Lost World 10.48 KB

bartek16743 17.92 KB

Venice3000 16.14 KB

Misza89 46.04 KB

barti041 12.49 KB

EDIT #3:

Tomo716 34.07 KB

jaceq090 10.88 KB

Sebol340 14.76 KB

Rajhan 16.99 KB

EDIT #4:

Sony_84 96.72 KB

crazy91 27.14 KB

Sebaqyk 14.01 KB

piotreq1000 31.21 KB

EDIT #5:

marcinho 118.93 KB

janszatan 35.21 KB

Chodziło o coś zupełnie innego. Grafika na forum to obrazek nie będący częścią forum. Czyli znajdujący sie na innym serwerze. Emoty są na naszym. Zresztą one zapewniam Cię nie mulą forum. Chodzi tu o pewna zasadę. 10 kb to 10 kb i ani jednego kb więcej. Taki mamy regulamin. W związku z tym podpisy czy 10,2 czy 70 czy tez 165 kb sa dyskwalifikowane.

Rules - chyba blisko rekordu wielkości :mrgreen:

mam jakieś pojęcie o działaniu forum i przecież przyznałem się do błędu. ale

no to w takim razie co to jest emota? nie chodzi mi o to czy obciąża forum czy nie, bo wiem, że tego nie robi, ale w regulaminie jest chyba napisane:

no comment…

Mam jeszcze jedną uwagę.

Obciążające podpisy to jedno.

Niemały wpływ mają też grafiki, które publikowane są w postach.

Ich wielkość i waga również są sprecyzowane. W dobie dostępności serwisów uploadu plików i ich możliwości, proszę wrzucać miniaturki lub same linki, w przypadku grafik łamiących ustalenia regulaminowe.

Parokrotnie zdarzyło się, że obrazek rozwalał forum i wczytywał się dość długo, co w odniesieniu do całego forum również wpływa znacząco na jego funkcjonowanie.

Ustalenia te, nie są naszym dziwnym wymysłem, bo się komuś nudzi, tylko mają konkretny cel - zapewnienie wygody i szybkości działania forum.